Kiedy rozpoczną się poszukiwania?

Chcą wrócić po górników z Pniówka. Zgodę musi wydać jednak Wyższy Urząd Górniczy

W wyniku wybuchu metanu w kopalni Pniówek, 20 kwietnia bieżącego roku zginęło 9 górników, siedmiu uznano za zaginionych. Kiedy wznowione zostaną ich poszukiwania? Jastrzębska Spółka Węglowa złożyła wniosek w tej sprawie w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach. By zejść na dół, trzeba zlikwidować pole pożarowe.

Chcą wrócić po górników z Pniówka. Zgodę musi wydać jednak Wyższy Urząd Górniczy

Do ogromnej katastrofy górniczej doszło 20 kwietnia bieżącego roku w kopalni Pniówek. W wyniku wybuchu metanu rannych został 30 górników, 9 straciło życie, a 7 wciąż jest uznawanych za zaginionych. Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia, chce wznowienia akcji poszukiwawczej, zgodę jednak musi wyrazić Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Wniosek o zdjęcie pola pożarowego został złożony, jednak wciąż trwa jego rozpatrywanie.

Decyzji nie ma, jednak opracowano już plan akcji poszukiwawczej w kopalni Pniówek. Dopiero gdy ratownicy zejdą w rejon, w którym doszło do wybuchu, możliwe będzie ocenienie stanu chodników, a także zaplanować kolejne działania.

Sonda
Czy masz w rodzinie górnika?
KOLEJNE WYBUCHY W KOPALNI PNIÓWEK W PAWŁOWICACH
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają