Odnaleziona 14-latka

i

Autor: Shutterstock, policja Odnaleziona 14-latka

Co się dzieje z dziewczynką?

Chora na autyzm 14-letnia Alicja znów uciekła. Mężczyzna z którym się ukrywa usłyszał potężne zarzuty

Chora na autyzm 14-letnia Alicja została odnaleziona na terenie Niemiec. Dziewczynka uciekła z domu 16 października i przebywała z 33-letnim Dawidem R., mężczyzna ma sądowy zakaz zbliżania się do dziewczynki, a niedawno sąd postawił mu zarzuty wykorzystania seksualnego nieletniej, a dziewczynkę umieścił w placówce. Niestety, Alicja znowu uciekła.

Chora na autyzm 14-letnia Alicja znów uciekła. Mężczyzna z którym się ukrywa usłyszał potężne zarzuty

14-letnia Alicja z Bytomia 8 miesięcy temu zakochała się w 33-letnim Dawidzie R. Chorująca na autyzm dziewczynka najpierw spotykała się z mężczyzną potajemnie. Zamiast do szkoły spotykała się z mężczyzną Spotykali się w mieszkaniu rodziców mężczyzny, gdzie dziewczynka piła alkohol i paliła papierosy. W końcu Dawid R. dostał sądowy zakaz zbliżania się do dziewczynki, którego jednak nie przestrzegał.

Alicja uciekła z domu 16 października i przez miesiąc nie dawała znaku życia. W końcu okazało się, że dziewczynka przebywa z mężczyzną na terenie Niemiec. Niemiecka policja zabrała z domku letniskowego Alicję. 33-latek nie został jednak zatrzymany.

Jak tłumaczyła wówczas w rozmowie z Super Expressem asp. Anna Oczkiewicz, rzeczniczka bytomskiej policji - Dawid R. nie był osobą poszukiwaną ani zaginioną. To właśnie dlatego zdaniem rzeczniki nie mógł zostać zatrzymany.

Uwaga TVN, opublikowała kolejny reportaż na temat sprawy 14-letniej Alicji. Choć dziewczynka została odnaleziona, nikt nie chciał pomóc jej matce, sprowadzić córkę do Polski. Jak możemy usłyszeć w reportażu, kobieta jest nieporadna życiowo i ma ograniczone prawa rodzicielski. Żyje skromnie i wychowuje jeszcze dwoje innych dzieci.

To nie policja odnalazła 14-latkę

Z reportażu Uwagi, dowiadujemy się, że to nie policja namierzyła Alicję, a chłopak jej najstarszej siostry. Mężczyzna znalazł aplikację, która pomaga namierzyć urządzenie np. telefon. Stąd mężczyzna dowiedział się, że dziewczynka była najpierw w Belgii, później w Holandii gdzie została wraz z Dawidem R. trzy dni, a następnie udali się do Niemiec. To właśnie tam zatrzymali się w jednym z domków letniskowych. Byli tam przez dwa tygodnie, do czasu, kiedy wkroczyła niemiecka policja.

W sądzie ruszył proces przeciwko Dawidowi R., mężczyzna został oskarżony o wykorzystanie seksualne 14-letniej Alicji. Jednak pierwsza rozprawa odbyła się bez jego udziału. Nie wiadomo gdzie przebywa 33-latek.

W związku z niewydolnością wychowawczą rodziców 14-latki, sąd zdecydował o umieszczeniu Alicji w placówce. Niestety, 7 grudnia dziewczynka uciekła. Nie wykluczone, że znowu przebywa z Dawidem R.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Włodzimierz Cimoszewicz o : "Trudno jest sobie rzeczywiście wyobrazić koniec tej wojny na polu bitwy" [Express Biedrzyckiej]

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska!

Co naprawdę się stało? POSŁUCHAJ audiobooka i poznaj kulisy śledztwa.

Listen to "Co się stało z Iwoną Wieczorek? Janusz Szostak" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają