Poszukiwania zaginionej Wandy z Czechowic-Dziedzic

i

Autor: Policja Bielsko-Biała/ Grupa Specjalna Płetwonurków RP

Ciało kobiety znaleziono w Wiśle. Czy to zaginiona Wanda z Czechowic-Dziedzic?

2022-07-04 8:24

W Wiśle, na odcinku przebiegającym przez Czechowice-Dziedzice, znaleziono ciało kobiety. Wedle nieoficjalnych informacji może to być zaginiona 59-letnia Wanda Z. Prokuratura zleciła sekcję zwłok, która w stu procentach potwierdzi tożsamość zmarłej.

Zwłoki kobiety w Czechowicach-Dziedzicach. Czy to zaginiona Wanda?

O znalezieniu ciała kobiety w Wiśle poinformowała Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 lipca w późnych godzinach wieczornych. - Ciało zostało ujawnione w korycie rzeki Wisły, niewidzialne dla ludzkiego oka spoczywało pod wodą w konarach drzew - czytamy w przesłanej informacji. Jak dodają płetwonurkowie, ciało należy najprawdopodobniej do zaginionej 59-letniej Wandy Z., która zaginęła na terenie Czechowic-Dziedzic 17 czerwca. Grupa prowadziła poszukiwania na prośbę siostry zaginionej oraz  Grzegorza Gubały - przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.

Czytaj koniecznie: Chłopiec poparzony olejem! Jego dziadek popełnił fatalny błąd. Koszmar w Wodzisławiu Śląskim

Policjanci z Bielska-Białej potwierdzają, że rzeczywiście ujawniono zwłoki kobiety. - W sobotę około godz. 23.00 prywatna grupa płetwonurków przeszukiwała rzekę Wisłę na wysokości kopalni w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas poszukiwań ujawniono zwłoki kobiety. Przypuszczalnie może to być ciało zaginionej 59-latki, ale tożsamość potwierdzi sekcja zwłok. Ona pozwoli również odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną śmierci kobiety - wyjaśnia asp. sztab. Roman Szybiak, rzecznik KMP w Bielsku-Białej.

Zobacz także: 15-latka zeznała, że matka wsadzała jej pogrzebacz do pochwy! Szokująca sprawa z Bolesławca

Sonda
Czy szukałeś/aś kiedyś osoby zaginionej?
Sąsiedzi opowiadają o rodzinie, w domu której znaleziono zwłoki 2-letniego dziecka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE