Potrzebna pomoc

Córka policjanta potrzebuje pomocy. Mała Zuzia ma ciężką wadę serca

Maleńka Zuzia potrzebuje waszej pomocy. Dziewczynka ma tylko dwa lata, a już przeszła cztery operacje serca, oddycha przez respirator, a wszystko przez ciężką wadę serca. Niestety, kolejne diagnozy są druzgocące. Zuzia straciła słuch i zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dziewczynka wymaga codziennej rehabilitacji, konsultacji lekarskich, jednak koszty pochłaniają całość dochodów rodziców.

Córka policjanta potrzebuje pomocy. Mała Zuzia ma ciężką wadę serca

Zuzia ma niespełna dwa lata i wciąż nie może jeść samodzielnie. Córeczka tyskiego policjanta karmiona jest przez sondę specjalistycznym mlekiem. Zuzia od urodzenia zmaga się z ciężką wadą serca o nazwie Tetralogia Fallota. Zamiast wyjścia do domu po kilku dniach, czekało ją ponad 7 miesięcy na OIOM-ie.

Dziewczynka przeszła już cztery operacje i cewnikowania serca. Między innymi dzięki dotychczasowej pomocy i wsparciu Zuzia poczyniła ogromne postępy. Rehabilitacja daje efekty i możliwości pokonywania kolejnych barier. Codzienny ciężki trening spowodował, iż Zuzia od czerwca bieżącego roku zdecydowaną większość czasu oddycha sama bez wsparcia respiratora.

- Nasza córka jest cudownym uśmiechniętym dzieckiem, a czas spędzany w jej towarzystwie jest największym szczęściem jakie nas spotkało, mijający rok dał nam wiele pięknych wspomnień, lecz przyniósł również kolejne przykre diagnozy. Zuzia w wyniku przebytych operacji, stosowanej silnej antybiotykoterapii i całemu procesowi mającemu na celu ratowanie jej życia straciła słuch - mówi st. sierż. Adam Buras, tata Zuzi.

- Stwierdzono u niej obustronną głuchotę, która niestety jest nieodwracalna, a wizyta u kolejnego specjalisty uświadomiła nas, iż córka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jeżeli nie wystąpią przeciwwskazania kardiologiczne w przyszłości możliwe będzie wszczepienie implantów ślimakowych, lecz aby to było możliwe niezbędne jest pobudzanie nerwu słuchowego, które następuje w wyniku działania aparatów słuchowych - tłumaczy.

Codzienna rehabilitacja, wizyty u specjalistów i koszty związane z leczeniem Zuzi pochłaniają całość dochodów rodziców, w związku z czym zwracamy się o wsparcie dla małej Zuzi. Teraz najbliższym celem są koszty urządzeń aparatów słuchowych oraz pionizatora.

Każdy może pomóc Zuzi, wspierając zbiórkę na siepomaga.pl Wystarczy wejść TUTAJ

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku?
Podopieczni Caritas z Rudnia nad Sanem przygotowują ozdoby na jarmark bożonarodzeniowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE