Mikołaj zaatakował żonę siekierą

i

Autor: SHUTTERSTOCK Mikołaj zaatakował żonę siekierą

Częstochowa. Bogdan w czapce Mikołaja zmasakrował żonę siekierą! "Chciałem ją tylko nastraszyć"

2021-12-10 14:40

Zabójstwo w Częstochowie. Do zdarzenia doszło przy ulicy Kopernika w czwartek (9 grudnia) wieczorem. Jak się okazuje, 78-letni Bogdan P. zeznał, że chciał jedynie nastraszyć żonę, z która pozostawał w separacji. Napastnik powiedział śledczym, że gdy kobieta spotkała go pod domem, zaatakowała go. Mężczyzna chciał się... bronić. Dlatego też zmasakrował jej głowę siekierą, zadając kilka ciosów.

Zabójstwo w Częstochowie. Bogdan P. zadał zonie kilka ciosów siekierą w głowę

Do zabójstwa w Częstochowie doszło przy ul. Kopernika w czwartek 9 grudnia około godz. 20.00. Policjanci otrzymali informację, że 78-letni mężczyzna zaatakował młodszą o cztery lata kobietę. Ofiara nie miała szans, zginęła na miejscu. Mężczyzna trafił do szpitala. Znamy okoliczności tego zdarzenia. Okazuje się, że Bogdan P. (78 l.) i jego ofiara byli w separacji. Kłócili się o rozliczenia majątkowe. Napastnik zeznał, że chciał nastraszyć kobietę. W czapce Mikołaja czekał pod jej domem.

Czytaj także: Zabójstwo w Tychach. "Słyszałam stukanie nad ranem". Szokujące szczegóły śmierci 28-latki

- Mężczyzna zeznał, że kiedy kobieta wyszła z domu, zaatakowała go. Bogdan P. wyjaśnił, iż chciał się bronić. Zadał żonie kilka ciosów siekierą w głowę - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. - Mężczyzna ze względu na swój stan zdrowia przebywa w szpitalu. Lekarze zezwolili jednak na jego przesłuchanie. Usłyszał zarzut zabójstwa 74-letniej kobiety poprzez zadanie jej kilku ciosów w głowę. Przyznał się do winy, grozi mu dożywocie - dodał.

Prokuratura będzie wnioskowała o tymczasowy areszt, o ile stan zdrowia mężczyzny na to pozwoli.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Zabójstwo na Żabiance