Robert K. dźgnął nożem policjanta z Częstochowy

i

Autor: Policja Częstochowa

Szokujące sceny w Częstochowie

Częstochowa. Robert K. zaatakował bagnetem policjanta. Do sądu trafił akt oskarżenia

2023-02-15 14:13

50-letni Robert K. zaatakował nożem jednego z policjantów, którzy interweniowali w jego mieszkaniu. Na szczęście trafił bagnetem tam, gdzie policjant akurat trzymał notatki i telefon. Ostrze osunęło się w dół. Bagnet ranił policjanta w rękę. Robert K. został zatrzymany. Po niemal roku od feralnej interwencji do sądu w

Robert K. wezwał policjantów do swojego mieszkania w Częstochowie 15 marca 2022 roku. Miał powiedzieć mundurowym, że "nieznane mu osoby weszły do jego mieszkania i rozlały alkohol, a teraz właśnie uciekają przez balkon". Policjanci rozejrzeli się po mieszkaniu. Nikogo nie było. - Podczas sprawdzania mieszkania mężczyzna nagle ugodził jednego z policjantów bagnetem w lewy bok na wysokości serca. Na szczęście bagnet osunął się po notatniku i telefonie, które funkcjonariusz miał w kieszeni taktycznej kamizelki - opisuje KMP w Częstochowie. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

W trakcie śledztwa prokurator przedstawił Robertowi K. zarzut usiłowania zabójstwa policjanta i spowodowania u niego obrażeń ciała w postaci ran ciętych dłoni. Przyznał się do winy. Z opinii biegłych wynikało, że miał zniesioną poczytalność. Wszystko przez uzależnienie od alkoholu. Mimo tego mógł przewidzieć swoje zachowanie, dlatego w związku z tym wobec Roberta K. nie mają zastosowania przepisy dotyczące niepodlegania odpowiedzialności karnej z powodu niepoczytalności.

Teraz Prokuratura Rejonowa w Lublińcu skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu Robertowi K., dotyczący usiłowania zabójstwa policjanta. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Usiłowanie zabójstwa na Sądecczyźnie. W Sylwestra 18-latek ranił dwóch mężczyzn i potrącił policjanta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany