Dąbrowa Górnicza. Złodzieje zdewastowali i rozkradli plac zabaw. Koszty naprawy są gigantyczne

i

Autor: Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej/facebook.com Dąbrowa Górnicza. Złodzieje zdewastowali i rozkradli plac zabaw. Koszty naprawy są gigantyczne

Dąbrowa Górnicza. Złodzieje zdewastowali i rozkradli plac zabaw. Koszty naprawy są gigantyczne

Złodzieje zdewastowali i rozkradli plac zabaw w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Miasto oszacowało straty na 40 do 50 tysięcy złotych. Złodzieje wynieśli elementy stalowe utrzymujące konstrukcję obrotowej karuzeli oraz drążka do trzymania się, a także elementy z nierdzewki z zestawu sprawnościowego z deskorolką. - Czy naprawdę doczekaliśmy się czasów, w których przy każdym placu zabaw przez całą dobę powinien stać uzbrojony strażnik? - zastanawia się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Złodzieje rozkradli i zdewastowali plac zabaw w części B Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Złodzieje odkręcili w nocy stalowe elementy z czterech dużych zestawów. To, czego nie zdołali wynieść, ukryli w zaroślach i te elementy udało się znaleźć podczas koszenia trawy. 

- Rocznie wydajemy kilkaset tysięcy złotych na naprawy szkód wandali. To są smutne statystyki… Czy naprawdę doczekaliśmy się czasów, w których przy każdym placu zabaw przez całą dobę powinien stać uzbrojony strażnik, a każdy nasz ruch powinien być śledzony przez kamery? - zastanawia się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Katowice. Kłęby białego dymu wydobywały się z auta. Samochód stanął na środku Mikołowskiej

Kradzież została zgłoszona policji, która wysłała na miejsce grupę interwencyjną. – Przez cztery godziny policjanci punkt po punkcie sporządzali dokumentację fotograficzną uszkodzonych zestawów – dodaje Agnieszka Czerny z Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Wstępne szacunki zniszczeń już opiewają na 40 do 50 tysięcy złotych.

Express Biedrzyckiej - Paweł Zalewski: Trzeba ograniczyć 500+
Sonda
Jakie kary za wandalizm?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany