Dobiega końca rekrutacja do programu Uniwersytet Najlepszych

2019-09-12 16:00 AKK
Uczennica
Autor: pixabay.com

W ramach programu „Uniwersytet Najlepszych” chorzowska i sosnowiecka młodzież pod okiem specjalistów będzie rozwijać swoje zainteresowania. W czasie zajęć organizowanych w murach Uniwersytetu Śląskiego uczniowie gimnazjów i szkół średnich mogą przekonać się jaką drogę zawodową powinni wybrać w przyszłości.

- Przede wszystkim będą to spotkania z opiekunem pomagającym w znalezieniu najlepszej ścieżki naukowej i dostosowaniu jej do zainteresowań ucznia. A także spotkania motywacyjne dotyczące rozwoju osobistego i rozwoju naukowego - mówi Karolina Skórka, rzeczniczka chorzowskiego Urzędu Miasta.

Pomysłodawcami tej nowoczesnej inicjatywy edukacyjnej są Uniwersytet Śląski i Miasto Katowice. W kolejnej edycji program został rozszerzony o kolejne miasta, czyli Chorzów i Sosnowiec. To właśnie najlepsi uczniowie z tych miejscowości otrzymają w roku akademickim 2019/2020 wsparcie kadry uniwersyteckiej.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Mogą do niego przystąpić uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem klas maturalnych.

Rekrutacja uzupełniająca dla młodzieży uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa oraz Sosnowca potrwa do 15 września 2019 roku. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza na stronie www.uniwersytetnajlepszych.us.edu.pl.