Domowy sadysta z Żywca znęcał się nad żoną. Już wcześniej miał wyrok

2021-09-22 14:00
Przemoc
Autor: Pavlofox / CC0 / pixabay.com

Żywiec. Kilka dni temu miejscowi policjanci otrzymali informację od kobiety, że jej mąż znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Groził jej śmiercią. Mundurowi udali się na miejsce. 56-latek, który dopuścił się tych czynów, już wcześniej miał wyrok za pastwienie się nad żoną. Do więzienia może trafić na 5 lat.

Policja w Żywcu otrzymała kilka dni temu informację od mieszkanki miasta, że jej mąż znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Groził, że ją zabije. Bała się, że w końcu zrealizuje tę groźbę. Dlatego chwyciła za słuchawkę i wykręciła numer na policję. Okazało się, że za znęcaniem stoi dobrze już znany wymiarowi sprawiedliwości 56-latek. - Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, mężczyzna miał już wyrok za znęcanie się nad rodziną, który zapadł w połowie tego roku. W toku była też kolejna sprawa przeciwko niemu dotycząca znęcania się. Mimo to 56-latek nie zmienił swojego zachowania i nadal stosował przemoc psychiczną wobec bliskich - podaje policja. Mundurowi zatrzymali agresora. Spędził noc w areszcie, a następnie usłyszał zarzuty. - Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat - dodają żywieccy stróże prawa.

Jan R. pobił pięściami strażników z Jasnej Góry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE