Burza wokół Łez

i

Autor: AKPA, instagram Dożynki w Gaszowicach. Zaprosili Łzy, a mieszkańcy wściekli! Wójt komentuje

Ale afera!

Burza wokół koncertu zespołu Łzy na dożynkach. Wójt nie wiedział, że są dwa zespoły?!

2022-08-16 12:59

Skromne Gaszowice pod Rybnikiem na Śląsku dziś są słynne na całą Polskę. Tak samo jak zespół (zespoły!) Łzy – nieco już zapomniany. Nic jednak straconego! Stare hity powracają z nową mocą, a wokół dożynek w Gaszowicach – prawdziwa burza. Ba! Tornado! Organizatorzy zaprosili zespół Łzy, a mieszkańcy chcą, żeby wystąpił… zespół Łzy. O co chodzi w aferze Łzy kontra Łzy? Wójt Gaszowic, Paweł Bugdol nie wytrzymał i sam też skomentował całe zamieszanie.

Dożynki w Gaszowicach. Zaprosili Łzy, a mieszkańcy wściekli!

20 sierpnia w Gaszowicach gminne dożynki. Ot, impreza jakich w Polsce wiele. Ta jednak będzie wyjątkowa. Już jest! Wszystko przez burzę wokół głównej gwiazdy imprezy. Organizatorzy zaprosili zespół Łzy. Mieszkańcy się ucieszyli, a później miny im zrzedły, bo… okazał się, że Łzy wystąpią, ale nie te, na które liczyli.

W tym momencie cała Polska dowiedziała się, że są dwa zespoły Łzy. Jeden i drugi gra hity sprzed lat – takie jak „Agnieszka” czy „Narcyz”. Mieszkańcom Gaszowic i okolicznych wsi nie jest jednak wszystko jedno i walczą o to, by na dożynkach zamiast Łez zagrały Łzy.

Łzy kontra Łzy. O co chodzi? Są dwa zespoły Łzy

We Łzach do roku 2010 śpiewała Ania Wyszkoni, później zastąpiła ją Sara Chmiel. Mimo zmian zespół wciąż jednak koncertował, tworzył nową muzykę i… był jeden. Do czasu. W ubiegłym roku doszło do rozłamu.

Teraz są dwa zespoły Łzy. O identycznej nazwie. Jeden to większość muzyków Łez i wspomniana Sara z Łez, a drugi to jeden z muzyków Łez – współtwórca zespołu, kompozytor, twórca znanych hitów – Adam Konkol. Reszta jego składu to nowe osoby spoza Łez. Jednym słowem Łzy się podzieliły i koncertują równolegle, wykonując i nowe piosenki i stare „wspólne” hity.

Łzy kontra Łzy. Burza wokół dożynek w Gaszowicach na Śląsku. Wójt komentuje

Wójt gminy Gaszowice przyznaje, że o „problemie” ze Łzami nie wiedział, a dziś musi komentować aferę, o której usłyszała cała Polska. Pewnie nie na taką promocję lokalnego samorządu liczył. Zapewnił jednak jednoznacznie, że koncert Łez w Gaszowicach się odbędzie – zgodnie z planem. Czyli – wyjaśnijmy – wystąpią Łzy z krótszym stażem i Adamem Konkolem.

Dożynki robimy dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że przyjemnie spędzą czas i będą się dobrze bawić – komentuje wójt gminy Gaszowice, Paweł Bugdol, cytowany przez portal Nowiny.pl. – My jesteśmy w tym konflikcie bezstronni. W dożynkach najważniejszy jest szacunek, podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę, za to, że mamy chleb na stole – mówi samorządowiec.

I pewnie ma sporo racji, bo niezależnie od gwiazdy wieczoru lokalna społeczność może się w sobotę świetnie bawić i świętować kończące się żniwa na dożynkach w Gaszowicach.

Nie wszyscy będą jednak zadowoleni, a niektórzy pewnie zbojkotują koncert.

Polka mistrzynią Europy w maratonie! Gdyby nie Wojsko Polskie, to nie byłoby tego sukcesu

Łzy kontra Łzy. Afera w Gaszowicach ma lokalne wątki!

Na facebookowej grupie, która sprzeciwia się występowi Łez i domaga się, by w sobotę (20.08) zamiast nich wystąpiły Łzy, jest ok. 200 osób. Protestanci przypominają tez lokalne wątki, przypominając, że zespół Łzy (ten pierwszy) to przecież krajanie, a kapela powstała w pobliskim Pszowie.

Sytuacja niezrozumiała jest również z tego powodu, że jeden z członków prawdziwego składu, klawiszowiec i kompozytor Adrian Wieczorek od wielu lat jest mieszkańcem Gaszowic – dowodzą oburzeni internauci, zwolennicy tych Łez, które na dożynkach nie wystąpią.

Sonda
Zespół Łzy. Która wokalistka jest lepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE