Jest wyrok sądu

Dożywocie za zabójstwo policjanta. Przebrał się w mundur i strzelał do Michała Kędzierskiego

2023-06-07 10:36

Radosław Ś. w maju 2021 roku w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta Michała Kędzierskiego. Wcześniej przebrał się w policyjny mundur. Sąd Okręgowy w Rybniku skazał do na dożywocie za zabójstwo. Mężczyzna odpowiada także m.in. za usiłowanie zabójstwa dwóch innych funkcjonariuszy.

Przebrał się w mundur i strzelał do interweniującego policjanta

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął 4 maja 2021 r. przy legitymowaniu Radosława Ś., który w przebraniu policjanta próbował kontrolować kierowców przy jednej z ulic w Raciborzu. W trakcie interwencji bandyta wyciągnął broń i oddał w kierunku Kędzierskiego co najmniej dwa strzały z bliskiej odległości. Policjant zmarł na miejscu na skutek doznanych ran.

W kwietniu 2022 roku do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Radosławowi Ś.. Prokuratura domagała się dożywocia dla mężczyzny. W środę, 7 czerwca zapadł wyrok w tej sprawie w Sądzie Okręgowym w Rybniku. Sąd skazał Radosława Ś. na dożywocie za zabójstwo policjanta Michała Kędzierskiego. Mężczyzna odpowiada także m.in. za usiłowanie zabójstwa dwóch innych funkcjonariuszy, a także za nielegalne posiadanie broni. Poza glockiem, z którego strzelał Ś., w jego samochodzie znaleziono także pistolet maszynowy i amunicję. Mężczyzna został oskarżony także o uprawę konopi indyjskich (w jego domu znaleziono prawie 130 krzewów tych roślin i gotową już marihuanę) oraz prowadzenie samochodu po pijanemu. Sąd wymierzył mu jednostkowe kary także za te przestępstwa.

Wyrok który zapadł jest nieprawomocny.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Stołeczni policjanci oddali hołd zabitemu funkcjonariuszowi z Raciborza