Drewniany biurowiec Wood Core House, powstał na Śląsku. To pierwsza taka inwestycja

2022-05-16 14:07
Wood Core House, pierwszy drewniany biurowiec na Ślasku
Autor: Materiały prasowe Wood Core House, pierwszy drewniany biurowiec na Ślasku

To prawdziwa architektoniczna gratka. W Jaworznie powstał pierwszy w województwie śląskim drewniany biurowiec. To nowy trend w budownictwie ekologicznym. Firma, która go wybudowała ściśle współpracuje z Politechniką Śląską. Wood Core House został wzniesiony w technologii modułowych konstrukcji szkieletowych, czyli gotowych od razu do montażu. Wielkie otwarcie już 19 maja.

Drewniany biurowiec Wood Core House, powstał na Śląsku. To pierwsza taka inwestycja

Ma cztery kondygnacje i powstał z gotowych modułowych konstrukcji szkieletowych. Wkrótce nastąpi wielkie otwarcie Wood Core House w Jaworznie. To pierwszy w województwie śląskim biurowiec z drewna.

- Budownictwo modułowe nie jest niczym nowym. Nie musimy sięgać po zagraniczne rozwiązania, mamy technologię gruntownie opracowaną i przetestowaną na Politechnice Śląskiej, pozwalającą budować szybko, bezpiecznie i ekologicznie. Moduły powstają w laboratoryjnych warunkach, na stołach produkcyjnych wykonanych według autorskiego projektu - mówi Radosław Bańkowski, współtwórca systemu i Dyrektor Handlowy Wood Core House. 

Czytaj także: Kamil Żyła podejrzany o zabójstwo dziennikarza. Ewelina nie rozpoznała swojego męża? "Istnieje mechanizm psychologiczny..."

Konstrukcje są łatwe w montażu. Krótki czas prefabrykacji, bazowanie na powtarzalnych modułach wytworzonych wcześniej i składowanych w magazynie, pozwala skompletować konstrukcję pod zamówienie w zaledwie kilka dni.

Spółka współpracuje z Politechniką Śląską badając wytrzymałość zarówno pojedynczych elementów, fragmentów ścian, ścian ze stropem, jak i całej konstrukcji. W planach mamy kolejne konstrukcje biurowców i bloków, najpierw 6- kondygnacyjnych, następnie 8- kondygnacyjnych – dodaje Radosław Bańkowski. 

Lot nad rondem w Chorzowie
Sonda
Czy państwowa spółka Polskie Domy Drewniane jest potrzebna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE