Uratowany pies

i

Autor: Policja śląska Uratowany pies

Pies dusił się dymem. Z pożaru przerażonego czworonoga uratował dzielnicowy

Sierżant Fabian Walotek nie wahał się nawet przez chwilę, gdy dostrzegł kłęby dymu wydobywające się z mieszkania na 10 piętrze, jednego z bloków w Zagórzu. Przeszedł przez sąsiedni balkon, gdy tylko usłyszał dobiegające z mieszkania piski i pojękiwania.

Pies dusił się dymem. Z płonącego mieszkania uratował go... dzielnicowy

Pożar w mieszkaniu na 10. piętrze w jednym z bloków w Sosnowcu - Zagórzu dostrzegł w trakcie służby sierżant Fabian Walotek. Kłęby wydobywającego się dymu, nie przeraziły policjanta, który rzucił się na pomoc. Gdy wyszedł na balkon sąsiedniego mieszkania, dostrzegł, że okno balkonowe mieszkania z którego buchał czarny dym, jest otwarte. Usłyszał też piski i pojękiwania. Odgłosy przypominały te, które wydaje małe dziecko. 

Czytaj także: Para Czechów przyjechała na zakupy do Jastrzębia. Auto nagle się zamknęło! W środku było malutkie dziecko

Bez chwili namysłu ruszył przez balkonowe barierki, by dotrzeć do płonącego mieszkania. Dostrzegł łóżeczko, w którym jednak nie było dziecka, ani żadnego innego domownika, a przerażony pies.

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej

Pies mógł zginąć w męczarniach. Na szczęście, ratunek przyszedł szybko

Pies dosłownie dusił się dymem. Dzielnicowy wszedł do środka mieszkania, wziął przerażonego czworonoga na ręce. Ponownie przeszedł przez barierki z przerażonym psem na rękach.

Kilka minut później, strażacy weszli do płonącego mieszkania i ugasili pożar.

- Uratowany pies zdawał się doskonale rozumieć, co się stało i był bardzo wdzięczny za udzieloną mu pomoc. Bezpiecznie i swobodnie poczuł się również w radiowozie, w którym czekał na swoich właścicieli - informuje sosnowiecka policja.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE