Para Czechów przyjechała na zakupy do Jastrzębia. Auto nagle się zamknęło! W środku było malutkie dziecko

2022-05-13 13:54
Jastrzębie-Zdrój: Dziecko w rozgrzanym samochodzie. Policjanci wybili szybę
Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Prawdziwe chwile grozy przeżyła para Czechów, która przyjechała na zakupy do Jastrzębia-Zdroju. Kiedy pakowali torby do auta, ich samochód nagle się zatrzasnął! W środku znajdowało się półtoraroczne dziecko w foteliku! Klucze znajdowały się w aucie, ale wszystkie zamki w pojeździe były zamknięte. Nikt ze świadków nie był w stanie wybić szyby w aucie, wobec czego wezwano policjantów.

Zdarzenie miało miejsce pod jednym ze sklepów spożywczych w Jastrzębiu-Zdroju. Para z Czech przyjechała swoją skodą na zakupy. Kiedy pakowali torby, doszło do nieszczęścia. - W samochodzie znajdowało się półtoraroczne dziecko, które siedziało zapięte pasami w foteliku. Para pakowała zakupy do bagażnika, a po jego zamknięciu wszystkie zamki w aucie automatycznie zostały zablokowane. Kiedy kobieta wsadzała torby do środka, prawdopodobnie wypadły jej klucze. Najprawdopodobniej doszło do tego naciśnięcia jednego z przycisków i blokady zamków - tłumaczy Halina Semik, rzeczniczka jastrzębskiej policji.

Czytaj również: Pijana matka niemowlęcia uderzyła policjanta. Dantejskie sceny w Zabrzu

Świadkowie próbowali pomóc czeskiej parze, ale bez efektu. Nikt nie był w stanie wybić szyby w pojeździe. Zadzwoniono na policję. Czas naglił, bowiem auto się nagrzewało. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, po konsultacji z rodzicami dziecka podjęli decyzję o wybiciu przedniej szyby od strony kierowcy. Policjant wszedł do auta i podał dziecko przez rozbite okno. Nie można było nawet otworzyć skody od wewnątrz! Dopiero po znalezieniu kluczyków okazało się to możliwe.

Zobacz również: Zabrze. Matka znęcała się nad 1,5-rocznym synkiem. W kwietniu dziecko miało złamaną nóżkę

- Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - apeluje policja.

Czytaj także: Bielsko-Biała: Furiat z nożem dźgał 12-letnią Zosię! Nowe informacje o stanie dziewczynki

Sonda
Kto lepiej prowadzi samochód: kobiety czy mężczyźni?
Marcin Najman prowadził samochód mimo zakazu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE