Drugie urodziny zepsutych schodów na dworcu w Katowicach! Był tort, szampan i "Sto lat"!

2019-07-08 7:46 Rafał Strzelec

Fundacja Napraw Sobie Miasto postanowiła "uczcić" wyjątkową rocznicę. Słynne na cały kraj schody (nie)ruchome na dworcu w Katowicach obchodziły swoje drugie urodziny. W hali dworca kilkudziesięciu gości odśpiewało "Sto lat". Był tort i bezalkoholowy szampan. Wkrótce jednak historia schodów może dobiec końca.

Historia tego obiektu nie jest z pewnością powodem do dumy dla miasta. Już od 2 lat schody są przedmiotem kpin i żartów, a dla wielu pasażerów ich statyczność to spora uciążliwość. Schody miały pomóc pasażerom w przejściu z hali głównej dworca na podziemny dworzec autobusowy, ale od 2 lat ani razu się nie poruszyły. Problem próbowano rozwiązać, ale kolejne przetargi na ich naprawę kończyły się fiaskiem. Tym samym stały się symbolem urzędniczej nieudolności. Dlatego też społecznicy z Fundacji Napraw Sobie Miasto zorganizowali happening, aby przypomnieć o tej palącej kwestii. Był tort, bezalkoholowy szampan i uroczyście odśpiewane sto lat. Na "imprezie urodzinowej" spotkało się kilkadziesiąt osób.

Być może już wkrótce doczekamy się happy endu, bowiem pod koniec marca został wreszcie rozstrzygnięty przetarg prowadzony przez PKP S.A. w którym została wyłoniona firma odpowiedzialna za naprawę schodów. Ta ma się rozpocząć już w lipcu.

Zdjęcia: Fundacja makeabetterplace.com