Mieszkańcy powinni zostać w domach

Gigantyczny pożar lokomotywowni na Śląsku Cieszyńskim. Słup ognia i kłęby dymu widoczne z wielu kilometrów

2023-06-24 17:22

W starej lokomotywowni kopalni "Morcinek" w Kaczycach wybuchł gigantyczny pożar. Słup ognia i kłęby dymu były widoczne z odległości kilku kilometrów. Z najnowszych informacji straży pożarnej wynika, że sytuacja została opanowana i ogień już się nie rozprzestrzenia. W obiekcie były składowane odpady chemiczne, na szczęście w powietrzu nie stwierdzono groźnych substancji. Mimo tego władze samorządowe apelują do mieszkańców Kaczyc i okolicznych miejscowości o pozostanie w domach.

Pożar lokomotywowni w Kaczycach. Słup ognia i dymu był widoczny z wielu kilometrów

W sobotę, 24 czerwca w Kaczycach na Śląsku Cieszyńskim wybuchł gigantyczny pożarOgień rozprzestrzenił się w starej lokomotywowni kopalni "Morcinek", w której były składowane odpady chemiczne. Z tego względu władze samorządowe zaapelowały do mieszkańców Kaczyc oraz pobliskich miejscowości o pozostanie w domach. Na szczęście nie ma żadnych sygnałów o osobach poszkodowanych. Nie stwierdzono również, by w powietrzu znajdowały się substancje niebezpieczne. Sytuacja jest już opanowana. Pożar nie jest jeszcze ugaszony, ale strażacy poinformowali, że płomienie nie rozprzestrzeniają się. W tym momencie nie znamy terminu zakończenia akcji gaśniczej, w której bierze udział 30 zastępów strażaków.

- Po naszych działaniach pożar został przytłumiony; nie rozprzestrzenia się. Ogień nadal ogarnia jednak około połowy budynku. Po przegrupowaniu sił podamy pianę gaśniczą, by odizolować środowisko pożarowe od atmosfery z zewnątrz i szybciej ugasić pożar - powiedział PAP st. asp. Dawida Macury, rzecznik cieszyńskich strażaków.

POKÓJ ZBRODNI: Tak umierała Anastazja
Sonda
Czy wiesz jak się zachować w przypadku pożaru?