Gliwice: Kobieta szła bez maski. Policjanci zakuli ją w kajdany i zawieźli na komendę

2021-04-12 10:55 Bartosz Wojsa
Gliwice: Policjanci zakuli w kajdanki kobietę, która szła bez maseczki. Ale powód interwencji był inny [WIDEO]
Autor: screen/Facebook Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 kwietnia na ulicy Zwycięstwa

Nagranie z Gliwic obiegło internet z prędkością światła, a zostało ono nakręcone przez przypadkowego przechodnia, który obserwował interwencję policjantów wobec kobiety idącej przez miasto bez maseczki. Złamanie przez nią obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa zostało przez mundurowych potraktowano bardzo poważnie, choć zakucie w kajdany i wywiezienie jej na komendę miało nieco inne podstawy.

W mediach społecznościowych krąży nagranie z Gliwic, na którym widać interwencję policjantów w centrum miasta. W sobotę, 10 kwietnia, na ulicy Zwycięstwa dwóch mundurowych zatrzymało kobietę, która szła chodnikiem bez maski na twarzy. Złamała tym samym obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce. Na wideo widać, jak kobieta kłóci się z policjantami, dochodzi też do przepychanki. W końcu funkcjonariusze zakładają jej kajdany na ręce i doprowadzają do radiowozu, którym zawożą ją na komendę. W międzyczasie zatrzymana krzyczy i prosi o pomoc. W interwencji pomagał też drugi patrol policji, który przyjechał w międzyczasie. Film nagrał przypadkowy świadek i wrzucił do sieci, gdzie nagranie wywołało ogromne oburzenie wielu osób. Zobaczycie je poniżej. 

Gliwice: Kobieta szła bez maski. Policjanci zakuli ją w kajdany i zawieźli na komendę

Dlaczego policjanci z Gliwic zareagowali tak stanowczo? "Interwencja rzeczywiście była spowodowana tym, że kobieta na ulicy nie miała zakrytego nosa i ust", potwierdza w rozmowie z serwisem eska.pl/slaskie podinspektor Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Dodaje, że ostra reakcja nie była związana z tym, że kobieta nie miała maseczki. Chodziło o to, że nie chciała podać swoich danych i próbowała uciec policjantom. "Jaki był finał tej sprawy? Zatrzymana kobieta na komendzie podała swoje dane i została wypuszczona. Policjanci skierowali sprawę do sądu", podaje Eska.

Brutalna interwencja policji w Głogowie. Mundurowi publikują nagranie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE