Prezydent Gliwic paradował w centrum miasta bez maseczki. Czeka go wysoka kara? Policja już bada sprawę!

2021-02-26 13:46 bw
Prezydent Gliwic paradował w centrum miasta bez maseczki. Teraz skończy na komendzie!
Autor: Facebook; Adam Neumann Prezydent Gliwic paradował w centrum miasta bez maseczki. Teraz skończy na komendzie!

Prezydent Gliwic Adam Neumann w Walentynki, 14 lutego 2021 roku, paradował w centrum miasta bez maseczki, mimo obostrzeń wprowadzonych na czas koronawirusa, które nakazują zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych. Co ciekawe, prezydent sam pochwalił się na swoim profilu zdjęciami ze swojej eskapady. Na jego nieszczęście, ktoś zgłosił sprawę na policję, która wszczęła śledztwo.

Prezydent Gliwic Adam Neumann bez maseczki. Przyłapano go w centrum miasta

Prezydent Gliwic Adam Neumann paradował po centrum miasta bez maseczki, co widać na zdjęciach, które on sam umieścił w swoich mediach społecznościowych. Prezydent pojawił się na gliwickim rynku w Walentynki, 14 lutego 2021 roku. Na każdym zdjęciu, także tych "niepozowanych", prezydent ma odsłoniętą twarz, mimo obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa, które nakazują zasłanianie ust i nosa. "W Dzień Zakochanych nawet słońce okazało swoje uczucia. Dla mnie to też wspaniała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, wspólnego spaceru, miłych gestów i rozmów, a także, dzięki akcji Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, przekazania drobnych upominków.  Udało nam się dzisiaj spotkać szczególną Parę Zakochanych! Gliwicki Rynek wygląda bajecznie! Dobrych walentynek", napisał Neumann na swoim Facebooku. Mieszkańcom nie umknął brak elementu stroju. "A gdzie maseczki?", pytała pani Iwona. Prezydent nie odpisał. 

Prezydent Gliwic Adam Neumann bez maseczki. Ktoś zgłosił sprawę na policję

Jak się okazuje, ktoś zgłosił sprawę na policję, bo prezydent - jego zdaniem - powinien zostać co najmniej ukarany mandatem. "Potwierdzam, że do gliwickiej policji wpłynęło zawiadomienie tego rodzaju. Funkcjonariusze z pierwszego komisariatu, na podstawie kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, prowadzą teraz czynności wyjaśniające", mówi w rozmowie z portalem 24gliwice.pl oficer prasowy podinsp. Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Niewykluczone, że prezydent będzie musiał się tłumaczyć ze swojego wybryku. Czy zapłaci mandat? A może odmówi i sprawa skończy się w sądzie? Może też okazać się, że policja go tylko pouczy. Wkrótce się dowiemy. Jak oceniacie zachowanie prezydenta? Zagłosujcie w poniższej sondzie. 

dr Tomasz Karauda: Rząd powinien dofinansować maseczki [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE