Górnik Zabrze wraca do ekstraklasy

Autor: nadesłane przez czytelnika Górnik Zabrze wraca do ekstraklasy

Górnik Zabrze wraca do Ekstraklasy! Ogromna radość kibiców i piłkarzy [WIDEO]

2017-06-05 13:59

Górnik Zabrze niedzielnym meczu z Wisłą Puławy uzyskał awans do Lotto Ekstraklasy. To upragniony powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej zarówno dla piłkarzy, jak i wiernych kibiców klubu.

Niedzielny mecz wyjazdowy zakończył się wynikiem 1:0 dla Górnika Zabrze. Najważniejszym momentem spotkania okazała się akcja z 21. minuty, kiedy strzałem pod poprzeczkę popisał się Igor Angulo. Pierwsza połowa dla piłkarzy z Zabrza przebiegła spokojnie, z kolei w drugiej skupili się na bronieniu wyniku. To szóste wygrane spotkanie z rzędu zabrzańskiego klubu. Istotniejsze jest jednak to, że zwycięstwo dało upragniony awans do Lotto Ekstraklasy. Górnik spędził w I lidze tylko jeden sezon.

Trudno wyrazić jak ogromna była radość piłkarzy i kibiców Górnika Zabrze po wygranej.

Sympatycy klubu przygotowali piłkarzom głośne powitanie po ich powrocie z Puław. W niedzielny wieczór przy Roosevelta miała miejsce ogromna feta. Pod stadionem spotkały się setki kibiców, którzy z wielką dumą i radością witali wracających z tarczą zawodników.