GROZA w Mikołowie! Osiem osób zatruło się czadem, w tym sześcioro dzieci

2019-10-10 7:59 RS
Tlenek węgla znów dał o sobie znać
Autor: fot. Fotolia Tlenek węgla znów dał o sobie znać

Dramatyczne chwile rozegrały się wczoraj (9 października) w Mikołowie! Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wieczorem strażacy zostali wezwani na ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie doszło do podtrucia tlenkiem węgla.

Zdarzenie miało miejsce 9 października o godz. 18.30 w Mikołowie na ul. Konstytucji 3 Maja. Na miejsce udały się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i trzy jednostki ratownictwa medycznego.

- Osiem osób z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala, w tym sześcioro dzieci. Działania straży polegały na sprawdzeniu kamienicy pod kątem stężenia i przewietrzenia budynku - informuje mł. kpt. inż. Jakub Gendarz z mikołowskiej PSP.

Straż pożarną wezwała najprawdopodobniej osoba, która zaczęła odczuwać dolegliwości związane z podtrucia czadem. To drugie podobne zdarzenie w naszym regionie w ciągu ostatnich dni. W nocy z 3 na 4 października w Tarnowskich Górach doszło również do zatrucia tlenkiem węgla, wówczas do szpitala trafiło 5 osób, w tym dwoje 13-latków.

Policja i straż pożarna cały czas apelują do mieszkańców miast, aby sprawdzali na bieżąco instalacje gazowe i grzewcze. Niestety, co roku tlenek węgla zbiera śmiertelne żniwo. Dlatego tak ważne jest, by w być przygotowanym na każdą tego typu sytuację. O tym, co zrobić, by uniknąć zatrucia tlenkiem węgla, napisaliśmy w artykule - CICHY ZABÓJCA powraca! Jak uniknąć zatrucia czadem?