Gruzin z Warszawy zatrzymany w Częstochowie za kradzież w Iraku

2021-07-26 14:20
Gruzin zatrzymany przez częstochowską policję
Autor: Policja Śląska Gruzin zatrzymany przez częstochowską policję

Zaskakujące odkrycie mundurowych z Częstochowy. Policjanci zatrzymali 25-latka z Warszawy do kontroli drogowej. Gdy dokładnie sprawdzili dokumenty Gruzina wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez... Interpol! To w Polsce próbował się schować po tym, jak dokonał kradzieży w kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie Iraku.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły czwartek na ul. Monte Cassino w Częstochowie. Jak informuje miejscowa policja mundurowi zatrzymali 25-letniego obywatela Gruzji do kontroli drogowej. Mężczyzna poruszał się samochodem marki toyota. Nie przypuszczali, że dokonają takiego odkrycia. - Podczas legitymowania okazało się, że kierujący – 25-letni mieszkaniec Warszawy - jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Oznaczało to, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu - podaje KMP w Częstochowie. 25-latek był poszukiwany od lutego 2020 roku za kradzież kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie Iraku. Jak to możliwe, że policjanci rozpoznali mężczyznę? Biuro Interpolu wprowadziło jego dane do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu. Dlatego podczas sprawdzania dokumentów wszystko wyszło na jaw. Mężczyzna na 7 dni trafił do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE