Wybory w Rudzie Śląskiej. Michał Baborski przedstawił swój program

i

Autor: RUDA Śląska/Facebook.com/Michał Baborski - Kandydat na Prezydenta miasta Ruda Śląska 2022

Hit Internertu!

Hit wyborczy z Rudy Śląskiej! Kandydat na prezydenta obiecał "wybiegi dla psów każdej rasy". Internauci pękają ze śmiechu

2022-08-11 12:22

Niemal każdą kampanię wyborczą pamiętamy nie tylko z powodu jej wpływu na nasz kraj, ale również dzięki charakterystycznym postaciom, które nieco ubarwiły rodzimą scenę polityczną. We wrześniu odbędą się wybory na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej po śmierci Grażyny Dziedzic. Wiemy już, kto ma zamiar przejąć po niej stery w rudzkim magistracie. Wśród kandydatów jest Michał Baborski. To właśnie nagranie z nim w roli głównej może stać się hitem tej kampanii wyborczej.

Michał Baborski ma 33 lata. Jest znany mieszkańcom Rudy Śląskiej jako działacz społeczny, mocno angażuje się w sprawę likwidacji kopalń, na którą się nie zgadza. Nic dziwnego, bo sam jest górnikiem. Zawód przejął zresztą po swoim tacie. W rozmowie z serwisem Nasza Miasto mówi o sobie: Jestem również malarzem, mam artystyczną duszę, maluję i piszę. Jak prawdziwy artysta, jestem wrażliwy na piękno, dlatego tak bardzo mi zależy by to miasto odżyło. Jako prezydent miasta chciałbym podejmować tematy ekologii oraz ochrony przyrody.

Czytaj również: Proboszcz z Pacanowa miał uderzyć kościelnego. Parafianie nazywają go ''szatanem". Biskup reaguje

Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach

Kandydat miał okazję przedstawić swoje postulaty wyborcze. Michał Baborski postanowił uczynić to za pomocą nagrania. Internauci po jego obejrzeniu piszą wprost - to kabaret! Wideo zaczyna się od "wstrząsów", bowiem kamera nie jest odpowiednio ustabilizowana. Potem od pana Michała i szefa jego sztabu wyborczego, Piotr Stolorza dowiadujemy się, co kandydat na prezydenta miasta ma w swoim programie.

Czytaj również: 6-letni Krzyś wołał z okna, że jest głodny. Tak wyglądało mieszkanie w środku. Zachowanie matki skandaliczne

- W naszym mieście nie chcemy, żeby były zamykane kopalnie. Rowery publiczne - też chcemy, żeby to po prostu było w naszym mieście. Zniesienie opłat za posiadanie psa. Obniżenie opłat za wywóz śmieci. Baseny w każdej dzielnicy, jeżeli będzie taka możliwość. Ograniczenie wycinek drzew w naszym mieście. Postawienie na lokalne inwestycje, a nie zagraniczne - wymienia Stolorz.

Jednak to kolejne postulaty sprawiły, że o panu Michale będzie głośno. Wyborczy duet z Rudy Śląskiej zapowiedział "powrót do pierworodnego rynku" na Nowym Bytomiu (prawdopodobnie chodziło o słowo "pierwotny", pan Baborski chce walczyć z betonozą) i zniesienie "prohobicji" w mieście (zakazu sprzedaży alkoholu). Kandydat na stanowisko prezydenta chce również kar w postaci prac społecznych za niesprzątanie po psie, zwiększenie pojemników na odpady po pupilach i "wybiegi dla psów każdej rasy". - Chodzi o małe pupile i te duże - precyzował szef sztabu.

Czytaj również: Kombajn wciągnął rolnika! Syn widział tylko wystające nogi. Makabra koło Zawiercia

- Chcemy, by w każdej szkole zaistniało kółko gwary śląskiej - mówił Stolorz. Baborski dodaje, że ona zanika, więc trzeba o nią dbać. Kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej chce również likwidacji straży miejskiej. Spalarni odpadów w mieście mówi również stanowcze "nie". Za to chce w Rudzie szkoły medycznej. - Żeby ci, co mają zapatrzenie na tzw. pielęgniarki, lekarzy, żeby taka szkoła powstała w naszym mieście - dodaje Stolarz.

Kuriozalne nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Wielu internautów nazwało powyższe wystąpienie kabaretem. - To jakiś kabaret czy rzeczywistość - pyta pan Michał. - Kim są te "tak zwane pielęgniarki"? - zastanawia się pani Karolina. - Zniesienie prohibicji? To na pewno nie oddam głosu na takiego kandydata. W sumie fajnie się to oglądało, myślałem że to jakiś skecz / kabaret - napisał z kolei pan Franciszek.

Przypomnijmy, że do 17 sierpnia kandydaci zbierają podpisy, aby móc wystartować w wyborach. Głównymi faworytami w wyścigu o prezydencki fotel są zastępcy prezydent Dziedzic, Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk, a także Marek Wesoły z PiS. O stanowisko powalczą również Krzysztof Toboła, Paweł Dankiewicz, Bożena Modzelewska i Aleksandra Kulpan.

Czytaj także: 92-latek z Bytomia przepędził złodzieja. Pijany oprych wszedł przez okno

Sonda
Czy oddalibyście głos na pana Michała?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają