92-latek z Bytomia przepędził złodzieja. Pijany oprych wszedł przez okno

i

Autor: stevepb/ Pixabay 92-latek z Bytomia przepędził złodzieja. Pijany oprych wszedł przez okno

Dziarski senior

92-latek z Bytomia przepędził złodzieja. Pijany oprych wszedł przez okno

Pijany 43-latek włamał się do mieszkania pary seniorów, nie spodziewał się jednak takiej reakcji. Dziarski 92-latek pokazał, kto tu rządzi. Napastnik już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, tym razem animuszu niewątpliwie dodał mu alkohol.

Do zdarzenia doszło na ulicy Siemianowickiej do mieszkania, w którym byli jego właściciele, małżeństwo 90-latków, przez otwarte okno wszedł mężczyzna. Złodziej szarpał i groził 92-latkowi, jednak nie spodziewał się takiej reakcji seniora.

Czytaj również: Ignacy z Sosnowca czeka na usunięcie piersi. "Będę mógł normalnie funkcjonować"

- Dzięki zdecydowanej postawie seniora napastnik został wypchnięty z mieszkania, a powiadomieni w międzyczasie policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali go - informuje bytomska policja.

Sprawcą okazał się 43-letni mieszkaniec Chorzowa, który był nietrzeźwy, w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Teraz decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, a grozi mu do 12 lat więzienia.

Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Pobożny złodziej z Myślenic zatrzymany
Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE