IMGW ostrzega! Potężne burze z gradem przejdą nad Polską. Śląskie oznaczone na pomarańczowo! [MAPA, PROGNOZA POGODY]

2019-06-21 11:30
Znowu zapowiadają burze. Ostrzeżenie pierwszego stopnia
Autor: Obraz Ron Rev Fenomeno z Pixabay Znowu zapowiadają burze. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi burzami z gradem! Ostrzeżenia II stopnia wprowadzono m.in. w woj. śląskim. 

Zgodnie z opublikowaną przez IMGW mapą zagrożenie II stopnia wprowadzono w woj. śląskim, małopolski, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i południowo-wschodniej części woj. mazowieckiego. Na pozostałej części Mazowsza obowiązuje I stopień zagrożenia pogodowego, podobnie jak w woj. podlaskim. Ostrzeżenia wprowadzono 21 czerwca o godz. 10:00. Obowiązują do 22 czerwca do godz. 2:00 w nocy. Poniżej mapa - na pomarańczowo oznaczono zagrożenie II stopnia. 

IMGW ostrzega! Potężne burze z gradem przejdą nad Polską. Śląskie oznaczone na pomarańczowo! [MAPA, PROGNOZA POGODY]
Autor: pogodynka.pl IMGW ostrzega! Potężne burze z gradem przejdą nad Polską. Śląskie oznaczone na pomarańczowo! [MAPA, PROGNOZA POGODY]

Co oznacza wprowadzenie II stopnia zagrożenia pogodowego? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - czytamy w komunikacie IMGW.

W piątek przewidywana temperatura w całym kraju oscylować będzie w granicach 25-30 stopni Celsjusza. W woj. śląskim i pozostałych, gdzie obowiązuje zagrożenie II stopnie, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami o sumie 30-50 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Poniżej mapa, na której na bieżąco można sprawdzać pogodę.

Czytaj także: 

Opuszczone miejsca w woj. śląskim! ZOBACZCIE, jak wyglądają od środka [ZDJĘCIA]

Te kobiety mają "lepkie ręce"! Złodziejki z woj. śląskiego poszukiwane przez Policję [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE