POTĘŻNE wichury na południu kraju. Wydano ALERTY! "Możliwe zagrożenie życia"

2021-01-21 9:07 Rafał Strzelec
WICHURY na Lubelszczyźnie! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Będzie NIEBEZPIECZNIE!
Autor: pixabay.com/Hans

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem na południu Polski. Ostrzeżenia dotyczą powiatów położonych w województwie śląskim, małopolskim i podkarpackim. Wedle prognoz wiatr może osiągać wartość nawet 80 km/h. Więcej szczegółów poniżej.

IMGW ostrzega: Silny wiatr na południu kraju! Będzie niebezpiecznie [21.01.2021]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia w związku z silnym wiatrem. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych - zapowiadają meteorolodzy z IMGW. Ostrzeżenie I stopnia będzie funkcjonowało od 21 stycznia od godz. 12.00 do 22 stycznia do godz. 18.00. Alerty wydano dla trzech województw:

  • śląskiego (powiaty gliwicki, raciborski, rybnicki, wodzisławski, żywiecki, bielski, pszczyński, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, Bielsko-Biała)
  • małopolskiego (pow. suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, Nowy Sącz)
  • podkarpackiego (tutaj ostrzeżenie obowiązuje od 20 stycznia i dotyczy powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, sanockiego, przemyskiego, bieszczadzkiego, leskiego, Przemyśla i Krosna)

Czytaj również: Tragiczny pożar w Katowicach. Martwy mężczyzna leżał tuż przy wejściu do budynku

Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza się kolorem żółtym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj koniecznie: NIESAMOWITE! Nauczyciel z Rudy Śląskiej zna aż 20 języków!

Silny wiatr zerwał część dachu Kościoła N.N.M.P. w Szczecinku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE