Tragiczny pożar w Katowicach. Martwy mężczyzna leżał tuż przy wejściu do budynku

2021-01-21 8:11 Rafał Strzelec
Straż pożarna
Autor: ESKA INFO Łódź/ archiwum Straż pożarna

Tragiczny pożar w Katowicach przy ul. Piotrowickiej w dzielnicy Ligota. 20 stycznia wieczorem ogień pojawił się w budynku jednorodzinnym. Na miejsce przyjechało sześć zastępów straży pożarnej. Niestety, w wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny.

Tragiczny pożar w Katowicach przy ul. Piotrowickiej. Nie żyje jedna osoba

Do zdarzenia doszło w środę 20 stycznia w godzinach wieczornych na ul. Piotrowickiej w Katowicach-Ligocie. Ogień pojawił się w budynku jednorodzinnym, dwukondygnacyjnym. Na miejsce udali się strażacy.

Czytaj również: Nowe fotoradary w Polsce. Wiemy, gdzie będą stały w województwie śląskim [LISTA]

- Około godz. 18.30 otrzymaliśmy informację, że w jednym z budynków przy ul. Piotrowickiej widać zadymienie. Na miejsce udało się 6 zastępów straży pożarnej. Po dojeździe potwierdzono obecność dymu z okien i na parterze. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wejściu do środka budynku. Niestety, przy samych drzwiach znaleziono zwłoki około 50-letniego mężczyzny - mówi kpt Adam Kryla z katowickiej straży pożarnej.

Ogółem w akcji brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Działania zakończono po godz. 23.00. Nikogo innego prócz 50-letniego mężczyzny nie było w budynku.

Czytaj również: Bielsko-Biała. Strażnik miejski udusił ciężarną żonę! Nie wiedział, że ona to nagrała

Tragiczny pożar w Szymbarku. Nastolatka zginęła w płomieniach