Wodny Plac Zabaw w Chorzowie - zdjęcie poglądowe

i

Autor: MORiS Chorzów

Brzydka sprawa!

Incydent kałowy na Wodnym Placu Zabaw w Chorzowie? Obiekt zamknięty do odwołania

2022-07-26 16:05

Wodny Plac Zabaw zamknięty do odwołania. Taką decyzję ogłosił Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Została ona podjęta w związku z faktem, iż użytkujący obiekt nie zadbali o jego czystość.

Wodny Plac Zabaw w Chorzowie zamknięty do odwołania

O zamknięciu Wodnego Placu Zabaw w Chorzowie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. - Informujemy, że Wodny Plac Zabaw jest nieczynny do odwołania. O ponownym otwarciu atrakcji niezwłocznie poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook - czytamy we wpisie. Jaki jest powód zamknięcia jednej z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Chorzowie? - Uczulamy, aby wszystkich korzystających z naszej atrakcji zaopatrzyć każdorazowo w odpowiednie artykuły higieniczne - np. w dedykowane pieluchy do pływania - podaje MORiS, co sugeruje odpowiedź na wcześniej zadane pytanie. Jeden z maluchów nie był odpowiednio przygotowany do zabawy i tym samym Wodny Plac Zabaw zamknięto.

Czytaj również: "Martwy" mężczyzna spowodował kolizję w Pacanowie? Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Wodny Plac Zabaw w Chorzowie. Kiedy zostanie otwarty?

MORiS w poniedziałek (25 lipca) przekazał informację na temat stanu prac. Jak czytamy, pracownicy dokonują kompleksowego przechlorowania instalacji Wodnego Placu Zabaw, na co składają się m.in.: 3 sztuki filtrów, zbiorniki wyrównawcze, instalacje wodne atrakcji, rynny przelewowe.

- Poza tymi czynnościami trwa również dezynfekcja niecki Wodnego Placu Zabaw. Do tej pory spuszczone zostało 18m³ wody. Około 10m³ potrzebne jest do procesu przechlorowywania i oczyszczania obiektu. Następnie całość instalacji zostanie napełniona kolejnymi 18m³ wody. Jeżeli wszystkie prace przebiegną planowo, na jutro (26.07) zaplanowane jest pobranie próbek wody celem jej zbadania. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi z laboratorium będziemy mogli uruchomić ponownie Wodny Plac Zabaw - podaje MORiS.

Czytaj również: Brutalnie zamordował 11-letniego Sebatianka. Jesienią ruszy proces optyka pedofila z Sosnowca

Jednocześnie przedstawiciele ośrodka proszą, aby dostosować się do zasad higieny obowiązujących na terenie obiektu. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy mają wręcz pretensje do pracowników. Dlatego MORiS apeluje do korzystających z placu zabaw o współpracę.

Sonda
Czy znalazłeś/aś kiedyś w basenie coś obrzydliwego?
Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki