Jacek Jaworek żyje i ukrywa się? Europol podejmuje konkretne działania. Nowe fakty

2021-12-06 19:56
Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos. Polacy wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie
Autor: eumostwanted.eu Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos - to Polacy, którzy znajdują się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie.

Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos - to Polacy, którzy znajdują się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Zestawienie uwzględniające 61 osób zostało opublikowane przez Europol i ENFAST. Na liście znajduje się 60 mężczyzn i jedna kobieta. W tym gronie są też Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos. Co zrobili dwaj ostatni?

Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos. Polacy wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Polacy znaleźli się tam razem z 58 innymi mężczyznami i jedną kobietą, którą jest obywatelka Słowacki Eva Zamecnikova - 40-latka została skazana przez jeden z tamtejszych sądów na 8 lat więzienia za zlecenie zabójstwa swojego męża w 2014 r. Do czynu ostatecznie nie doszło, bo wynajęty przez kobietę morderca zgłosił się na policję i o wszystkim poinformował. Zestawienie najgroźniejszych przestępców w Europie opublikowały Europol i ENFAST, czyli względnie nowe przedsięwzięcie służące wymianie informacji między policją na terenie całej Unii Europejskiej. Międzynarodowe organy ścigania nie ustają też w poszukiwaniu trzech polskich przestępców, którymi są: Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos. O pierwszym było do niedawna głośno w całej Polsce, po tym jak w Borowcach pod Częstochową zabił swojego brata Janusza, jego żonę Justynę i ich syna Jakuba. Pozostali dwaj też mają na koncie udział w podobnych przestępstwach.

- Tomasz Leszczyński 9 listopada 1985 r. w Legnicy zaatakował swoją żonę, z zamiarem pozbawienia jej życia, zadając jej wiele ciosów nożem w klatkę piersiową (...) w wyniku czego kobieta zmarła - czytamy na stronie internetowej eumostwanted.eu.

Jacek Jaworek, Tomasz Leszczyński, Jacek Kłos. Polacy wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Leszczyński został za to skazany na 15 lat więzienia, ale nigdy nie trafił za kratki. Z kolei Jacek Kłos jest podejrzany, razem z innym mężczyzną, o podłożenie granatu obronnego F-1 pod samochodem marki Mercedes, do czego doszło 9 listopada 2007 r. w Kołobrzegu. Niedoszła ofiara przeżyła, bo okazało się, że siła wybuchu była niewystarczająca. Domniemany przestępca nawet nie stanął przed sądem i nadal jest poszukiwany.

Czytaj też: Wierzchy. Zagadka morderstwa rozwiązana po 27 latach! Za zbrodnią stał 54-latek z przeszłością w Specnazie?

Czytaj też: Ukradli opla i pędzili jak szaleni. Z impetem uderzyli w drzewo! Zginęli na miejscu

Sonda
Czy byliście kiedyś przesłuchiwani ws. przestępstwa?
Borowce: Potrójne zabójstwo. Jacek zastrzelił brata i jego rodzinę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE