Jaskrów: Tragiczny wypadek, cztery osoby w szpitalu, jedna zmarła! [AKTUALIZACJA]

2019-08-14 23:25 Bartosz Leja
Tragiczny wypadek w Jaskrowie
Autor: wMstowie.pl / Paweł Gąsiorski Tragiczny wypadek w Jaskrowie

Poważny wypadek samochodowy wydarzył się po godzinie 16.00 w miejscowości Jaskrów w powiecie częstochowskim. W zderzeniu trzech pojazdów obrażenia odniosły cztery osoby. Jedna osoba zmarła w szpitalu.

Aktualizacja [godz. 23.00]:

Jak informuje portal wMstowie.pl, jedna z osób, która po wypadku w Jaskrowie została przetransportowana do szpitala zmarła. Był to jeden z pasażerów samochodu marki Honda, który wziął udział w wypadku.

O tym już informowaliśmy:

Do bardzo poważnego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 786 przy wyjeździe z Jaskrowa w kierunku Częstochowy doszło dzisiaj około godziny 16.10. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe.

Częstochowska policja otrzymała zgłoszenie o wypadku już kilka minut później, o godz. 16.15. Wkrótce na miejscu pojawili się zarówno funkcjonariusze policji, jak i strażacy i pogotowie ratunkowe. Do szpitala zostały przetransportowane cztery osoby, w tym jedna 15-latka.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mieszkaniec Częstochowy kierujący samochodem marki BMW, jadący od strony Jaskrowa, uderzył w jadącego z naprzeciwka Forda, a następnie w kolejny pojazd poruszający się przeciwległym pasem ruchu, czyli Hondę. Na skutek zderzenia, ucierpiały cztery osoby. Nie są jeszcze znane ich dokładne obrażenia - poinformowała nas asp. szt. Marta Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dodajmy, że badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca BMW, który z niewiadomych przyczyn wjechał w zbliżające się pojazdy, a także kierowca Forfa, byli trzeźwi. Kierowca Hondy zostanie przebadany alkomatem dopiero w szpitalu, ponieważ był on jedną z osób, które ucierpiały w tym wypadku.

Aktualnie policjanci prowadzą oględziny miejsca zdarzenia i ustalają okoliczności wypadku.

Droga w obu kierunkach jest tam zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze nawet ponad godzinę, do ok. 19.00.