Jasna Góra "dziękuje Bogu" za wyrok Trybunału! Internauci wściekli: "Idźcie się j***ć!"

2020-10-23 9:53 Rafał Strzelec
Jasna Góra dziękuje Bogu za wyrok Trybunału! Internauci wściekli: Idźcie się j***ć!
Autor: pixabay.com

Na oficjalnym koncie Jasnej Góry na Twitterze pojawił się wpis dotyczący czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - Razem z Jasnogórską Maryją dziękujemy Bogu za wyrok Trybunału Konstytucyjnego - napisali przedstawiciele jasnogórskiego klasztoru. Internauci są wściekli i nie pozostawiają suchej nitki w komentarzach pod wpisem.

Na Twitterze Jasnej Góry pojawił się wpis, który zbulwersował internautów. - #ZaŻyciem Razem z Jasnogórską #Maryja dziękujemy Bogu za wyrok Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznał on, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP - czytamy na oficjalnym profilu jasnogórskiego klasztoru.

Internauci nie pozostawiają suchej nitki w komentarzach:

  • Idźcie się j***ć z tą swoją indoktrynacją czarne oszołomy.
  • Miłosierdzie, które głosicie, to kłamstwo i obłuda. Odwalcie się, bandyci, od kobiet i ich podstawowych praw. Przestańcie gwałcić dzieci i żerować na społeczeństwie.
  • Było jednak pozwolić Szwedom was zburzyć.
  • Jestem katolikiem, ale nie zniosę takiej obłudy! Jak możecie takie rzeczy wypisywać. Porównam to z prostą czynnością. Człowiek myje się, bo dba o higienie. Według całej Waszej (PiSowskiej) chorej ideologi - człowiek nie ma potrzeby się myć, bo tak został stworzony.

Przypomnijmy - w czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na trwałe i ciężkie uszkodzenie lub upośledzenie płodu, zagrażające jego życiu lub zdrowiu, jest niezgodne z konstytucją. To podważyło tzw. kompromis aborcyjny, który zakłada możliwość usunięcia płodu w trzech przypadkach. Ta decyzja wywołała natychmiastową reakcję - w wielu miastach wieczorem odbyły się spontaniczne manifestacje. Najgoręcej było w Warszawie, gdzie doszło do starć z policją.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy