Jastrzębie-Zdrój: 17-latka zażyła marihuanę

i

Autor: pixabay.com

Jastrzębie-Zdrój: 17-latka zapaliła marihuanę. "Wymiotowała. Nie wiedziała, gdzie jest!"

2020-07-17 15:05

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Jastrzębiu-Zdroju. 17-letnia dziewczyna, poczęstowana przez swojego kolegę marihuaną, wylądowała w szpitalu. Według świadków dziewczyna nie wiedziała co się z nią dzieje, wymiotowała. Policjanci już wiedzą, skąd młodzi wzięli narkotyki.

Ratownicy z pogotowia otrzymali wezwanie do 17-letniej dziewczyny, która jak się później okazało, paliła marihuanę. Została nią poczęstowana przez kolegę, który był razem z nią. Cała sytuacja wyglądała dramatycznie. - Kobieta, która zgłosiła zajście, powiedziała, że dziewczyna wymiotuje i zupełnie nie wie, gdzie jest - mówi nam Halina Semik z KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

17-latka trafiła do szpitala. Policjanci próbowali ustalić, skąd młodzi wzięli narkotyki. Dotarli wreszcie do mieszkania 52-letniego mężczyzny. Tam znaleziono spore ilości nielegalnych substancji.

- W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 500 dilerskich działek marihuany. 52-latek został zatrzymany. Narkotykowy diler stanął już przed obliczem sądu, który wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, 52-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat - informuje rzeczniczka jastrzębskiej policji.

Mundurowi przestrzegają rodziców, że latem częściej dochodzi do tego typu zdarzeń. Młodzież nie ma co robić, dlatego aby "umilić sobie czas", sięga po narkotyki. W szczególności groźne są tzw. dopalacze. - To poważne zagrożenie dla dziecka, to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu, sprzedawane w postaci tabletek, proszków, mieszanin ziół, w postaci suszu, kadzidełek, naklejek tzw. „tatuaży”, opakowane w kolorowe, atrakcyjnie wyglądające papierki, nadające im „niewinny” wygląd - zwracają uwagę policjanci. Zażycie dopalaczy może grozić nawet śmiercią.

Zmarł Andrzej Strzelecki.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE