Jastrzębie-Zdrój: Od lat ratował ludzi i wspierał strażaków. Diego nie żyje [ZDJĘCIA]

2020-06-30 12:54 Bartosz Wojsa

Bohaterski pies ratowniczy Diego brał udział w ponad 100 akcjach ratowniczych na terenie całego kraju. Jego opiekunem był Mateusz Cupek, strażak i ratownik z Jastrzębia-Zdroju (woj śląskie). Niestety, Diego odszedł na wieczną służbę.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie) działa na terenie całego kraju. Ratowników i strażaków wspierają specjalistyczne psy, które są szkolone między innymi do odnajdywania ludzi w gruzowiskach. Niestety, zespół pomniejszył się o jednego czworonożnego przyjaciela. Pies ratowniczy Diego odszedł na wieczną służbę.

- Brał udział w ponad 100 akcjach ratowniczych na terenie całego kraju, m.in podczas wybuchu gazu w Katowicach w 2014 roku, wybuchu gazu w Świebodzicach czy akcji poszukiwania uwięzionych górników pod ziemią na KWK "Zofiówka" w ubiegłym roku - mówią przedstawiciele SGPR w Jastrzębiu-Zdroju.

Jego opiekunem i przewodnikiem był Mateusz Cupek, strażak i ratownik z Jastrzębia-Zdroju. - Tworzyli świetny i zgrany zespół. Wszyscy dziękujemy za twoją wierną służbę - mówią strażacy, zwracając się do Diego.

Dinozaur głosujący w wyborach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.