Gliwice: Jechał na czołówkę z tirem

i

Autor: Policja Gliwice Gliwice: Jechał na czołówkę z tirem. Groza na DK 88

Jechał na czołówkę z tirem! Szalony rajd na DK 88 w Gliwicach [WIDEO]

2021-10-20 9:37

Policjanci pokazali tylko fragment szalonej jazdy w wykonaniu kierowcy volkswagena, ale wybrali ten, który mrozi krew w żyłach. Mężczyzna przy podwójnej ciągłej zdecydował się na manewr wyprzedzania, widząc doskonale, że z naprzeciwka jedzie samochód ciężarowy. Przewinień, jakie popełnił mężczyzna, było co najmniej kilka. Na szczęście drogówka z Gliwic, która zaobserwowała całą sytuację na drodze krajowej nr 88 (DK 88), uwieczniła popisy kierowcy i srogo go ukarała.

Gliwice: Szalony rajd na DK 88

Policjanci z drogówki w Gliwicach w niedzielę (17 października) patrolowali drogę krajową nr 88. Jeździli nieoznakowanym pojazdem, żeby obserwować poczynania kierowców "z ukrycia". Kierujący volkswagenem nie brał pod uwagę tego, że za jego samochodem mogą podążać mundurowi. Lista drogowych "wyczynów" mieszkańca Kędzierzyna-Koźla jest bardzo długa. - Policjanci "podsumowali" wyczyny młodego mężczyzny. Zaproponowali mandaty: 500 zł za złamanie zakazu wyprzedzania, 200 zł za przekraczanie linii podwójnej ciągłej, 100 zł za wcześniejsze (poza publikowanym filmem) niesygnalizowanie zmiany pasa ruchu, 100 zł za niestosowanie się do ruchu prawostronnego i 100 zł za przewóz pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca przyjął zaproponowane mandaty, a następnie jego pojazd został odholowany na policyjny parking - opisują mundurowi. Poniżej fragment przejazdu volkswagena po DK 88.

Jechał na czołówkę z tirem! Groza w Gliwicach

To nie wszystkie kary, jakie mogą spotkać kierowcę volkswagena. Policjanci wykonali dokumentację początkującą sprawę karną za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. A to może sprawić, że mężczyzna zostanie umieszczony w więzieniu! Kodeks karny przewiduje w takich sytuacjach od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE