Katowice. Danusia wyszła z psem na spacer. Znaleziono ją w parku z podciętym gardłem

2020-11-29 10:00 Rafał Strzelec
Katowice. Danusia wyszła z psem na spacer. Znaleziono ją w parku z podciętym gardłem
Autor: Policja Śląska Katowice. Danusia wyszła z psem na spacer. Znaleziono ją w parku z podciętym gardłem

Makabryczne morderstwo wstrząsnęło Katowicami. W Parku Kościuszki znaleziono ciało 62-letniej Danuty B. Kobieta wyszła na spacer z psem. Jakiś czas później znaleziono ją z podciętym gardłem. Do tej pory sprawca nie został wykryty.

W tym roku minęły już 4 lata od tej tragedii. 9 listopada 2016 roku w Parku Kościuszki znaleziono ciało 62-letniej Danuty B. - Po 13.00 otrzymaliśmy zgłoszenie od przypadkowego przechodnia, który zauważył leżące zwłoki kobiety. Lekarz stwierdził zgon. Po przyjeździe na miejsce policjanci stwierdzili występowanie obrażeń, które mogą świadczyć o tym, że śmierć nie była naturalna - mówił w rozmowie z TVN 24 Adam Jachimczak z KWP w Katowicach.

Katowice. 39-latka zastrzeliła Marokańczyka w hotelu. Tragiczny finał romansu [NOWE FAKTY]

Okazało się, że ktoś poderżnął Danucie B. gardło. Na miejscu zbrodni pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Biegły zebrał materiał dowodowy. Śledztwo trwało bardzo długo, ale trudno było dotrzeć do sprawcy, bowiem w Parku Kościuszki nie ma monitoringu. - Przeprowadzono wszystkie możliwe dowody. Przesłuchano w charakterze świadków wszystkie osoby, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Pozyskano szereg szczegółowych opinii kryminalistycznych z zabezpieczonych śladów  - mówiła Marta Zawada-Dybek z katowickiej prokuratury.

Malutki Maciuś cierpi na straszną chorobę. Dramatyczny apel matki chłopca

W działaniach polskich policjantów wspierali koledzy z Niemiec wraz psami tropiącymi. Śledczy ustalili nawet rysopis podejrzanego - miał mieć około 30 lat, 170-180 centymetrów wzrostu, ciemne włosy, był szczupły, ubrany na ciemno i niechlujnie. Mężczyznę zdradzało niespokojne zachowanie. Niestety, ten trop również zawiódł. Pod koniec listopada 2016 r. zatrzymano 28-letniego mężczyznę, który napadał na kobiety, ale nie było żadnych dowodów na to, że to on stoi za morderstwem.

Prokuratura umorzyła śledztwo. Zapowiedziała jednak, że jeśli pojawią się nowe fakty w tej sprawie, zostanie ono wznowione. Wyjaśnienie sprawy może być trudne, ale pamiętajmy, że dla policjantów z Katowic nie ma śledztwa, którego nie da się zakończyć. To właśnie mundurowi ze śląskiego Archiwum X rozwikłali m.in. zagadkę zabójstwa 48-letniej kobiety w Bytomiu. Sprawcę schwytano po 19 latach!

Jeśli wiesz coś na temat tej tajemniczej zbrodni sprzed czterech lat, zgłoś się na policję. Numer telefonu: 32 200 22 22

Podejrzany o zabójstwo staruszki z Hajnówki w 1994 r. po ćwierć wieku stanął przed sądem. Andrzej K. (57 l.) nie przyznaje się do winy