Katowice: Kierowca autobusu ROZJECHAŁ 19-latkę! Krzyk i płacz na nagraniu

i

Autor: zrzut ekranu z nagrania Katowice: Kierowca autobusu ROZJECHAŁ 19-latkę! Krzyk i płacz na nagraniu

Katowice: Kierowca autobusu ROZJECHAŁ 19-latkę! Krzyk i płacz na nagraniu

2021-07-31 13:38

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Katowic i całego Śląska. Dziś (31 lipca) w rejonie ul. Stawowej i Mickiewicza doszło do potwornego wypadku. Jak informuje policja, 31-letni kierujący autobusem komunikacji miejskiej śmiertelnie potracił 19-latkę. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, że mężczyzna dosłownie wjeżdża w grupę ludzi. Niestety młoda kobieta zginęła na miejscu.

Tragiczny wypadek w Katowicach! Autobus śmiertelnie potrącił 19-latkę

Do tego dramatycznego wypadku doszło w sobotę (31 lipca) przed godziną 6 nieopodal przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

Czytaj więcej: Katowice: 19-latka zginęła pod kołami autobusu! Została wepchnięta?

19-latka została śmiertelnie potrącona przez autobus linii 910. Kierujący nim 31-latek odjechała z miejsca zdarzenia i został zatrzymany dopiero w zajezdni. Wiadomo, że był trzeźwy. Jak zawsze w podobnych przypadkach pobrano mu krew do badań laboratoryjnych pod kątem środków odurzających.

Szokujące nagranie obiegło internet. Kierowca świadomie rozjechał 19-latkę!

Wcześniej mówiło się o nieszczęśliwym wypadku, jednak to nagranie rzuca nowe światło na poranną tragedię. Widać na nim grupę młodych osób prowadzących bójkę na pasie ruchu ulicy Mickiewicza. Nadjeżdżający autobus miejski używa sygnałów dźwiękowych, zwalnia i zatrzymuje się, a chwilę później znów rusza. Nastolatka znajduje się pod kołami pojazdu, a jeden z mężczyzn jest przez kilka metrów popychany przez jadący autobus; pozostali uczestnicy bójki uciekają na boki. Autobus odjechał w dalszą drogę. Policja ujawnia, że 31-latek został już zatrzymany. W niedzielę ma zostać doprowadzony do prokuratury.

19 letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu

Jak poinformowała podkom. Żyłka z KWP w Katowicach, nagranie jest znane policji i zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy. Policjanci wyjaśniają, dlaczego kierowca ruszył, mając przed sobą grupę osób.