Katowice: 19-latka zginęła pod kołami autobusu! Została wepchnięta?

2021-07-31 9:07
Katowice: 19-latka zginęła pod kołami autobusu! Została wepchnięta?
Autor: Katarzyna Zaremba

Tragiczne doniesienia z Katowic! Dziś (31 lipca) 19-letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu miejskiego w ścisłym centrum miasta. Kierowca był trzeźwy. Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci. Jak informuje PAP, trwa weryfikacja informacji o tym, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod autobus w wyniku bójki.

Tragiczny wypadek w Katowicach! Autobus śmiertelnie potrącił 19-latkę

Do tego dramatycznego wypadku doszło w sobotę (31 lipca) przed godziną 6 nieopodal przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

Zobacz: Tychy. 16-latek rażony prądem na dworcu. Jego serce przestało bić

19-latka została śmiertelnie potrącona przez autobus linii 910. Kierujący nim 31-latek odjechała z miejsca zdarzenia i został zatrzymany dopiero w zajezdni. Wiadomo, że był trzeźwy. Jak zawsze w podobnych przypadkach pobrano mu krew do badań laboratoryjnych pod kątem środków odurzających. Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, prowadzą oględziny miejsca wypadku i przesłuchują świadków. - Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności będzie można powiedzieć coś więcej na temat okoliczności wypadku - zastrzegła podkomisarz Agnieszka Żyłka z KWP w Katowicach.

Rzeczniczka nie skomentowała pojawiających się w internecie doniesień, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod jadący autobus w wyniku bójki. - W miejscu zdarzenia znajdowało się bardzo dużo osób. Wszystkie zeznania zostaną skonfrontowane i to pomoże ustalić prawdziwą wersje wydarzeń - powiedziała podkomisarz i dodaje, że kobieta była w towarzystwie innych osób.

Ruch samochodowy w pobliżu miejsca wypadku jest wstrzymany, kierowcy powinni omijać rejon skrzyżowania ulic Mickiewicza i Stawowej.

19 letnia dziewczyna zginela pod kołami autobusu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE