Katowice. Bezczelna kradzież w kościele. Jest nagranie

i

Autor: Burowiec/Facebook.com

Szokująca kradzież w kościele

Katowice: Okradli kościół w Burowcu. W sieci pojawiło się nagranie

2022-09-21 13:36

Na profilu Burowiec, który skupia uwagę mieszkańców jednej z dzielnic Katowic, pojawiło się nagranie z kradzieży, jaka miała miejsce w kościele przy ul. Siewnej. Łupem złodziei padły pieniądze i drogocenna biżuteria. Sprawę bada policja.

Do kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 września w kościele przy ul. Siennej w Katowicach. Dwóch sprawców wyłamało zamek w bocznych drzwiach. Weszli do środka. Zabrali m.in. pieniądze ze skarbonek, złote łańcuszki, pierścionki, około 700 złotych z zakrystii oraz mikrofony. Następnie uciekli. - Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza, a sprawą zajęli się mundurowi z komisariatu V - mówi Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach. O sprawie poinformował profil na Facebooku o nazwie Burowiec.

Czytaj również: Zaginęła Ruslana Ksheminska. Policja z Zabrza prosi o pomoc w poszukiwaniach 27-latki

- W zeszły piątek 9 września między godz. 5.20, a 5.50 rano, doszło do kradzieży w naszym kościele - jeśli ktoś coś widział, ksiądz proboszcz prosi o kontakt. Do próby kradzieży sprzętu z kina plenerowego doszło również na skwerze H. Krzysztofiaka wieczorem, pomiędzy godz. 21.00, a 22.00. Sprawy zostały zgłoszone na policję, a monitoring wokół miejsc zdarzeń, został zabezpieczony - czytamy we wpisie. Poniżej nagranie.

Zobacz koniecznie: Marysia z Bytomia wymaga rehabilitacji. Rodzice zbierają nakrętki, by pomóc dziewczynce

Sonda
Czy obawiasz się złodziei?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE