Rozbój w Katowicach

i

Autor: Policja Katowice Grozili 14-latkowi nożem

Napadli dziecko!

Katowice: Policja zatrzymała podejrzanych o rozbój na 14-latku. Napastnicy mieli nóż

2022-09-19 16:22

Było ich dwóch - 17 i 18-latek. W Katowicach napadli na zaledwie 14-letniego chłopa. Mieli ze sobą nóż. Przyłożyli mu do gardła i zaczęli rozkazywać. Na szczęście podejrzani zostali szybko schwytani przez policję.

Katowice. Dwóch nastolatków z nożem w ręku napadło na 14-latka. Do przerażającego zajścia doszło w jednym z pustostanów. Jak podaje policja, dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat miało przykładać nóż do gardła młodszemu chłopcu. - Zażądali jego telefonu komórkowego, a także zmusili chłopca, aby napisał do swojego ojca, by przelał mu pieniądze na konto, które następnie zabrali. Ukradli również chłopcu czapkę. Wartość strat oszacowano na kwotę 650 złotych. Nastolatek w obawie o swoje życie wykonywał polecenia podejrzanych - opisuje działania podejrzanych policja.

Czytaj również: 22-latek skoczył z siódmego piętra w Katowicach. Przebywa na oddziale ortopedii

Katowice: Najgłupszy złodziej świata? Wszedł do sklepu BEZ MASECZKI i ukradł kosmetyki. Wszystko nagrały kamery

Kiedy koszmar się skończył, chłopak wrócił do domu i opowiedział mamie o napaści. Kobieta natychmiast powiadomiła katowickich policjantów. Ci ustalili tożsamość napastników. Już po kilku dniach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. - Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności - podaje katowicka komenda.

Czytaj także: Kierowca z Gliwic "zdobył" 31 punktów w dwie minuty! Policja pokazuje nagranie

Grozili 14-latkowi nożem. Podejrzani o rozbój w Katowicach zatrzymani [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE