Katowice: Premier Morawiecki otworzy otwartą drogę. Kolejna wpadka! Ale kompromitacja

2021-04-12 9:14
Mateusz Morawiecki
Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Mieszkańcy Katowic wciąż pamiętają, gdy w 2019 roku premier Mateusz Morawiecki stworzył nową dzielnicę w mieście, "Ligotę" nazywając "Ligacicami". Teraz "poseł ze Śląska" otworzy już otwartą drogę, w dodatku na złej ulicy. To kolejna wpadka! W mediach społecznościowych nie umknęło to uwadze internautów. Ale kompromitacja.

W poniedziałek, 12 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki pojawi się na Śląsku. O godz. 11:00 odwiedzi punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Gliwicach, a o godz. 12:00 pojawi się w Katowicach. To właśnie drugi punkt wizyty stał się obiektem kpin internautów w mediach społecznościowych. Zaliczono bowiem wpadkę, podając ulicę, na której pojawi się premier. Centrum Informacyjne Rządu podało, że jest to "skrzyżowanie ul. Kościuszkowskiej z ul. Armii Krajowej, Katowice". Chodziło oczywiście o ulicę Kościuszki. To nie jedyna wpadka. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", premier Morawiecki ma tam "otworzyć" tunel i rondo w Katowicach-Piotrowicach. Tyle że droga jest już dawno otwarta, a kierowcy korzystają z niej od kilku miesięcy. "Wiadomo, że premierowi ma towarzyszyć prezydent Katowic Marcin Krupa", podaje Wyborcza. 

Premier Mateusz Morawiecki jako "poseł ze Śląska". Wymyślił nową dzielnicę w Katowicach

To nie pierwsza wpadka, którą zaliczył premier Morawiecki i/lub jego zespół na Śląsku. W 2019 roku, w czasie publicznej wypowiedzi, "poseł ze Śląska" - jak nazywano wówczas premiera Morawieckiego, który w czasie wyborów walczył o głosy właśnie z tego regionu - stwierdził, że w Katowicach istnieje dzielnica "Ligacice". Prawdopodobnie chodziło mu o "Ligotę". Mieszkańcy Katowic do dziś śmieją się z tego typu wpadek, choć nie powinny mieć one miejsca. Internauci wskazują pod wpisem CIR, że wkradła im się pomyłka. Gdy publikowaliśmy ten materiał, błąd wciąż nie został poprawiony. 

Nielegalne wyścigi samochodowe w Częstochowie. Aż 700 osób zebrało się na parkingu przed centrum handlowym. Interweniowała policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE