Sylwester Suszek

i

Autor: Policja Śląska/pixabay Sylwester Suszek. Kim jest zaginiony prezes BitBay?

Kim jest zaginiony Sylwester Suszek? Było o nim głośno! Król kryptowalut i jego luksusowe życie

2022-03-15 12:26

Sylwester Suszek zaginął w tajemniczych okolicznościach w czwartek 10 marca. Mężczyzna był na spotkaniu biznesowym, które odbyło się w Czeladzi, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Kim jest zaginiony 34-latek? Na jaw wychodzą nowe fakty w jego sprawie. Sylwester Suszek to były prezes giełdy BitBay. Jest człowiekiem niezwykle majętnym. Niegdyś było o nim głośno za sprawą reportażu "Superwizjera" w TVN.

Sylwester Suszek. Kim jest zaginiony 34-latek z Katowic?

Sylwestra Suszka z pewnością kojarzą posiadacze kryptowalut. Otóż 34-letni mieszkaniec Katowic jest założycielem giełdy BitBay (obecnie Zonda) - największej w Polsce i jednej z większych w Europie giełd kryptowalut. Jak podaje serwis bithub.pl, Suszek jest człowiekiem majętnym. W jednym z tekstów czytamy, że zaginiony 34-latek miał apartamenty za granicą oraz drogie auta. Sam kiedyś zajmował się "wykopywaniem" bitcoinów. O Sylwestrze Suszku było już głośno! Jako ówczesny prezes BitBay w czerwcu 2020 roku był bohaterem reportażu "Superwizjera" zatytułowanego "Polski król bitcoinów i jego powiązania". W materiale tym pojawiły się zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy. Mówiono również o kryminalnej przeszłości pozostałych właścicieli BitBay - Marka K. i Romana Ż. Padły również zarzuty wobec samego Suszka, który miał proponować dziennikarzom milion złotych za odpuszczenie tematu. Po emisji programu ówczesny prezes BitBay odniósł się do nich mówiąc, że cała sprawa jest mistyfikacją. Przedstawiał dowody na swoją uczciwość, m.in. zaświadczenie o niekaralności. Dodał, że jego spółka wygrała z KNF postępowanie dotyczące wpisania giełdy na listę ostrzeżeń publicznych.

Czytaj koniecznie: Brutalnie gwałcił prostytutki. Konrad J. usłyszał jeszcze jeden wyrok! Chodzi o zabójstwo

- W związku z publikacją materiału Michała Fuji w „Superwizjerze” TVN oświadczam, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy giełda BitBay, stała się ofiarą bezprawnej prowokacji wymierzonej w osłabienie jej wizerunku. W konsekwencji miało to doprowadzić do upadku bądź przejęcia firmy przez inny podmiot. Dzięki działaniom osłonowym firmy, realizowanym w obszarze bezpieczeństwa jej otoczenia biznesowego ustalono bezsprzeczne fakty, potwierdzone zeznaniami świadków, wskazujące na zbieranie fałszywych materiałów przez Superwizjer TVN - napisał Suszek w swoim oświadczeniu.

Jak poinformowała nas przedstawicielka firmy Zonda, "Pan Sylwester Suszek od maja 2021 roku nie pełni żadnej funkcji ani nie jest związany z giełdą kryptowalut Zonda (ex-BitBay). Zonda jest w pełni bezpieczną, audytowaną i regulowaną giełdą kryptowalutową posiadającą licencje wydane przez estońską FIU i kanadyjski FINTRAC".

Sylwester Suszek. Jak zaginął król kryptowalut?

Jak wcześniej pisaliśmy, Sylwester Suszek w czwartek, 10 marca 2022 roku wyjechał rano z domu na spotkanie biznesowe do Czeladzi. Po jego zakończeniu około godz. 15.00, odjechał w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie nawiązał on kontaktu z rodziną. Policja rozpoczęła poszukiwania 34-letniego mężczyzny. 

Sprawdź koniecznie: Koniec bitcoina? Zachód rozważa zbanowanie kryptowalut

- W dniu zaginięcia mężczyzna był ubrany czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzę. Mężczyzna miał przy sobie mała torbę - saszetkę przewieszaną przez ramię - podała policja. - Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Sylwestra Suszka, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112 - dodali mundurowi.

Zobacz koniecznie: Rosja nie odczuje embarga na ich węgiel. Braki łatwo uzupełnimy… po wysokiej cenie

Po śmierci ojca półtora miesiąca zamykałam jego konto, a bank naliczał opłaty
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?