Knurów. Szpital broni lekarki z koronawirusem! Wylała się na nią fala hejtu!

i

Autor: Google Maps Lekarka ze szpitala w Knurowie mimo nałożonej kwarantanny przyjmowała pacjentów

Knurów. Szpital broni lekarki z koronawirusem! Wylała się na nią fala hejtu!

2020-03-19 19:13

Jeszcze przed otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na koronawirusa kobieta złamała warunki kwarantanny i przyjmowała pacjentów w szpitalu w Knurowie, co odkryli policjanci. Na lekarkę wylała się tak duża fala hejtu, że szpital w Knurowie wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Czytamy w nim m.in., że placówka apeluje o zaprzestanie obrażania kobiety i jej rodziny.

Fala hejtu wylała się na lekarkę z koronawirusem po tym, jak okazało się, że złamała warunki przebywania w kwarantannie i przyjmowała w szpitalu w Knurowie pacjentów. O pozytywnym wyniki testów poinformowano w środę, dlatego kobieta mogła w międzyczasie zarazić inne osoby, które próbują obecnie namierzyć służby sanitarne. Sprawą zajęła się także Prokuratura Rejonowa w Gliwicach.

Tymczasem lekarka i jej rodzina znaleźli się w ogniu krytyki internautów. Nie uszło to uwadze szpitala w Knurowie, który w specjalnie wydanym oświadczeniu zaapelował o zaprzestanie "mowy nienawiści i obraźliwych komentarzy". Placówka deklaruje jednocześnie współpracę z policją i prokuraturą przy wyjaśnianiu tej sprawy, a także zapowiada, że po zakończeniu kwarantanny kobieta zostanie poproszona o złożenie wyjaśnień, które mogą ewentualnie skutkować krokami prawnymi.

Gdzie jest wirus z Chin? Aktualna mapa zachorowań

Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany