Koronawirus. Rodzina z Sosnowca wybrała się na zakupy! Zlekceważyli kwarantannę!

i

Autor: Policja Sosnowiec

Koronawirus. Rodzina z Sosnowca wybrała się na zakupy! Zlekceważyli kwarantannę!

2020-03-19 12:45

Mieli siedzieć w domu i sprawdzać, czy nie mają jakichś objawów. Woleli całą rodzinką wybrać się na zakupy! Taka sytuacja miała miejsce w Sosnowcu. Policjanci kontrolowali, czy osoby, na które nałożono kwarantannę, spełniają swój obowiązek. Okazało się, że nie.

Jak podaje Sonia Kepper z sosnowieckiej policji chodzi o trzyosobową rodzinę z Sosnowca. - Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Rodzina licząca trzy osoby wybrała się na zakupy. Tym samym doszło do złamania zasad kwarantanny. W takich sytuacjach kierujemy wniosek do sądu o ukaranie - mówi nam rzeczniczka sosnowieckiej policji. Stróże prawa przesyłają też zgromadzone w sprawie materiały do prokuratury, aby oceniła, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa z art. 161 kodeksu karnego, mówiącego o narażeniu innej osoby na zarażenie. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do roku więzienia.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Inne kary, to m.in. kara grzywny w wysokości do 500 złotych (wykroczenie z art. 116 KW dotyczącym nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją.). Z kolei Powiatowy Inspektor Sanitarny w ramach postępowania może nałożyć dodatkowo karę wysokości 5 tys. złotych.

Policja przypomina, że posiada aktualne listy osób które przebywają w warunkach kwarantanny i codziennie puka do ich drzwi. - Dodatkowo pamiętać należy, że wizyta to tylko jedna z form sprawdzenia czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej postanowień. Policjanci zbierają informacje na ten temat na wiele różnych sposobów. Niezależnie od przepisów prawnych, wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży- nie dochowując jej zasad mogą się w sposób pośredni przyczynić nawet do czyjejś śmierci - dodają funkcjonariusze.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany