Koronawirus Kim jest pacjent?

i

Autor: pixabay.com Koronawirus Kim jest pacjent?

Koronawirus w woj. śląskim. Pierwszy przypadek zakażenia w Dąbrowie Górniczej

2020-03-19 11:50

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Dąbrowie Górniczej. Informację potwierdził Marcin Bazylak, prezydent miasta. Przypomnijmy, że w woj. śląskim mamy na ten moment 36 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wirus z Chin pojawia się w kolejnych miastach na Śląsku i w Zagłębiu. Wczoraj (18 marca) o pierwszym przypadku w Rudzie Śląskiej informowała prezydent miasta Grażyna Dziedzic. Dziś informacją o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem podzielił się prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

- Ministerstwo Zdrowia podało informację o potwierdzeniu zakażenia jednej osoby z terenu Dąbrowy Górniczej. Z informacji, jakie udało mi się pozyskać, jest to osoba, która w ostatnim czasie przebywała w domu i nie kontaktowała się z osobami postronnymi. Potwierdzono u niej zakażenie i jest pod opieką lekarzy ze szpitala zakaźnego. Podkreślić należy, że osoba nie przybywała i nie przebywa na terenie dąbrowskiego szpitala - napisał włodarz miasta na swoim profilu na Facebooku.

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim? Na tę chwilę potwierdzono 36 przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejne 54 osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa. Ponad 1,7 tys. przebywa w kwarantannie, zaś ponad 5 tys jest pod nadzorem służb sanitarnych.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany