Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus na Śląsku! Sześć nowych przypadków zakażenia. Kim są pacjenci?

2020-03-19 9:28

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Śląsku. W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Wśród nich jest sześciu pacjentów z woj. śląskiego. Kim są?

Koronawirus na Śląsku. Sześć nowych przypadków zakażenia. Kim są pacjenci?

W czwartek około godz. 8.40 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 18 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Wiemy już, kim są nowi pacjenci w woj. śląskim. Przypomnijmy, że liczba zakażonych w Śląskiem wzrosła z 30 do 36. Jak podaje rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Alina Kucharzewska do szpitala w Bytomiu zgłosiła się kobieta w średnim wieku. Po zbadaniu przez lekarza chorób zakaźnych jej stan został oceniony jako dobry i pacjentka została skierowana do izolacji domowej, by tam mogła się kurować. Z kolei oddziale zakaźnym w Chorzowie przebywa młody mężczyzna w stanie dobrym. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

- W izolacji w swoich domach, ze względu na bezobjawowy przebieg choroby i dobry stan zdrowia, przebywają jeszcze 4 osoby z naszego województwa: 3 kobiety i mężczyzna. Jedna z kobiet powróciła z Kenii i tam prawdopodobnie została zakażona, pozostali mieszkańcy mieli kontakt z osobami zakażonymi ze swojego otoczenia. Wszyscy są w kontakcie z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali w pobliżu ich miejsc zamieszkania - dodaje rzeczniczka ŚUW.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Maciej Muzaj utknął w Rosji z powodu koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany