Koronawirus w Polsce

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok

Koronawirus w Katowicach. To pierwszy przypadek zakażenia w mieście

2020-03-19 14:23

Mamy pierwszy przypadek zakażenia w Katowicach. Informację potwierdził na Facebooku włodarz miasta Marcin Krupa. To oznacza, że w woj. śląskim jest 37 pacjentów zakażonych wirusem z Chin.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Katowicach. Informację potwierdził prezydent miasta Marcin Krupa. Choć w woj. śląskim zakażonych było już 36 osób, to do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia wirusem z Chin w stolicy Górnego Śląska. Aż do 19 marca.

- Szanowni Państwo, niestety, mamy potwierdzony przypadek koronawirusa w Katowicach. Jest to informacja sprzed chwili. Osoba zarażona jest w dobrym stanie, miała kontakt z osobą wracającą z zagranicy. Życzmy tej osobie zdrowia! - napisał Marcin Krupa na Twitterze.

Przypomnijmy - w woj. śląskim do tej pory było 36 osób zakażonych wirusem z Chin. Jak mówi w rozmowie z nami Ewa Lipka z katowickiego UM informację o pierwszym przypadku w Katowicach magistrat otrzymał w cczwartek o godzinie 14.00, więc jest to kolejny pacjent w woj. śląskim - już 37. Katowice, poza jedną osobą z potwierdzonym koronawirusem, mają 2 pacjentów hospitalizowanych, 361 osób w kwarantannie, kolejne 53 osoby objęte kwarantanną na mocy decyzji administracyjnej, a także 7 mieszkańców pod nadzorem sanitarnym.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany