Kompromitacja! Błędy na egzaminach w WORD-ach. Setki poszkodowanych!

2022-01-24 17:26
Dotychczasowy WORD zmieni w przyszłości swoją lokalizację.
Autor: WORD w Gorzowie Dotychczasowy WORD zmieni w przyszłości swoją lokalizację.

Błędy na egzaminach w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w całym kraju. Do bazy pytań na egzaminie teoretycznym wkradły się błędy, a ośrodki w poszczególnych województwach szacują teraz skalę problemu. Reporterzy RMF FM ustalają wstępnie, że w poniedziałek w całej Polsce mogło niesłusznie "oblać" egzamin nawet 300 osób. Co dalej z wadliwymi egzaminami?

Błędy na państwowym egzaminie na prawo jazdy. Ośrodki WORD w całym kraju mają teraz zagwozdkę i próbują ustalić skalę nieprzewidzianych błędów. Jak ustalają reporterzy RMF FM, w trakcie weekendu do poszczególnych ośrodków do bazy 1000 pytań wpłynęło dodatkowych 41 i większość z nich zawierała błędy. - Jest to forma kompromitacji. Takich zjawisk na egzaminach państwowych nie powinno być. Mam nadzieję, że jest to ostatni raz - komentuje sprawę Tomasz Matuszewski, wicedyrektor warszawskiego WORD-u.

Pula dodatkowych 41 pytań została przygotowana przez resort infrastruktury, a później zatwierdzona przez komisję weryfikacyjną. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył błędów? Teraz kursanci, którzy zdawali w poniedziałek testy teoretyczne, mogą poprosić o dodatkową weryfikację. Możliwe, że niezdane egzaminy ostatecznie okażą się jednak zaliczone. Błędy są już z bazy usuwane. 

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!
Syn króla disco-polo Daniel Martyniuk wciąż bez prawa jazdy. Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał wyrok sądu niższej instancji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE