Koronawirus. Gigantyczna kolejka pod szpitalem w Zabrzu. Wymowne słowa ratownika

2021-04-07 8:17 Rafał Strzelec
Koronawirus. Gigantyczna kolejka pod szpitalem w Zabrzu. Wymowne słowa ratownika
Autor: Adrain Uciński Koronawirus. Gigantyczna kolejka pod szpitalem w Zabrzu. Wymowne słowa ratownika

To już nie pierwszy raz, gdy pod szpitalem w Zabrzu ustawia się rząd karetek z osobami potrzebującymi pomocy. Tak było również we wtorek 6 kwietnia. Pod placówką przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej kilkanaście ambulansów czekało na możliwość dostarczenia pacjenta do lecznicy. Taki ścisk był spowodowany m.in. faktem, że kilka dni temu poinformowano o zwiększeniu liczby łóżek dla chorych na COVID-19.

Zabrze. Kolejka karetek z chorymi na COVID-19 pod szpitalem

Kilka dni temu ogłoszono, że Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu uruchomiło dodatkowych 12 miejsc dla pacjentów z koronawirusem na Oddziale Intensywnej Terapii. Decyzja zapadła w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w województwie śląskim, była także odpowiedzią na apel wojewody z prośbą o zwiększenie liczby łóżek dla chorych na COVID-19. Dlatego też w placówce zagospodarowany dodatkowy tuzin miejsc. Wcześniej było ich tylko siedem.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce, 7 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń? [07.04.2021]

Jednak ostatnie dni przyniosły ogromny wzrost zakażeń koronawirusem w naszym województwie. W Śląskiem odnotowywano nawet ponad 6 tys. przypadków dziennie. W poniedziałek i wtorek liczba zakażeń była niższa, ale pod uwagę należy wziąć ilość testów wykonanych w ciągu doby. Epidemia trwa i nic nie wskazuje na to, że nagle skończy się z dnia na dzień. Do szpitali w całym województwie nadal trafiają ciężko chorzy. Między innymi do lecznicy w Zabrzu. Kilkanaście dni temu kolejki karetek ustawiły się pod placówką przy ul. Zamkowej w Zabrzu Biskupicach. Tam uruchomiono wówczas dodatkowych 30 miejsc. Teraz podobna sytuacja miała miejsce w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu przy ul. Marii Skłodowskiej Curie.

Zobacz również: Pedofil z Rybnika pisał OBRZYDLIWE wiadomości małym dziewczynkom. "Sama włożysz do buzi, czy..."

Adrian Uciński, ratownik medyczny, pokazał na swoim profilu w mediach społecznościowych jak wyglądała sytuacja 6 kwietnia wieczorem. Na załączonym filmie widać sznur karetek pod szpitalem. - Jakby ktoś wątpił w COVID 19 i ktoś się pytał gdzie są ZRM ze śląska to obecnie czekają pod szpitalem z pacjentami do przyjęcia - napisał ratownik na swoim profilu.

Warto odnotować, że choć w Śląskiem pracują pełną parą dwa szpitale tymczasowe (w MCK w Katowicach i na lotnisku w Pyrzowicach), to pacjenci z naszego regionu są wywożeni do szpitali w innych województwach ze względu na brak miejsc, m.in. do Kędzierzyna-Koźla, Radomska czy Kluczborka.

Tak jeżdżą kierowcy Kaczyńskiego. Szokujące zachowanie mogło się skończyć tragicznie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE