Koronawirus na Śląsku. Dezynfekcja z powietrza? Mieszkańcy dostają tajemnicze wiadomości!

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus na Śląsku. Dezynfekcja z powietrza? Mieszkańcy dostają tajemnicze wiadomości!

2020-03-23 7:10

Do mieszkańców woj. śląskiego przysyłane są wiadomości o tajemniczej treści. Chodzi o rzekomą dezynfekcję z powietrza z udziałem helikoptera, która ma pomóc w walce z koronawirusem z Chin. Wojewoda śląski informuje, że jest to nieprawda i nie należy takimi wiadomościami się przejmować.

- Wojewoda śląski informuje, że dzisiaj w nocy od 23.00 do 5.00 godz. będzie przeprowadzona dezynfekcja ze śmigłowca. W tym czasie proszę o zamknięcie drzwi i okien - tak brzmi treść wiadomości SMS, która została rozesłana do mieszkańców. Jak podaje na swoim oficjalnym profilu społecznościowym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek jest to informacja nieprawdziwa. - Uwaga na fake newsy! Informujemy, że rozsyłana wiadomość o planowanej "dezynfekcji ze śmigłowca" to NIEPRAWDZIWA INFORMACJA! - poinformował Wieczorek.

Dezynfekcja na większą skalę jest prowadzona na Śląsku, ale dzieje się to np. w autobusach czy tramwajach. O zrzucaniu preparatów na koronawirusa z powietrza mowy nie ma. Przypomnijmy, że w tej chwili w woj. śląskim jest 66 osób zakażonych wirusem z Chin. Ogółem w Polsce mamy 634 zakażonych i siedem przypadków śmiertelnych.

COVID-19: czy to tajemnicza choroba X? >>> PRZECZYTAJ

Posłuchaj, czy maseczki chronią przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Honorata Skarbek prosto z domu: Siedzę SAMA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE