Koronawirus na Śląsku! Dwa nowe przypadki zakażenia. Kim są pacjenci?

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus na Śląsku. Dwa nowe przypadki zakażenia. Kim są pacjenci?

2020-03-18 8:56

W środę o godz. 8.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest dwóch pacjentów z woj. śląskiego, dokładnie z Częstochowy i Cieszyna. Kim są pacjenci? Jak się zarazili?

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia w środę 18 marca po godz. 8.30 podało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytam na Twitterze.

Wiemy, kim są nowi pacjenci z woj. śląskiego. To jedna osoba przebywająca w szpitalu w Częstochowie i druga w domowej kwarantannie w Cieszynie. - Na oddziale zakaźnym szpitala w Częstochowie przebywa starszy mężczyzna, który zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia. Jego stan dobry. W izolacji domowej, gdyż stan zdrowia zdaniem lekarzy na to pozwala, przebywa z kolei także straszy mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Służby sanitarne docierają do wszystkich, z którymi mężczyźni mieli kontakt - informuje Alina Kucharzewska, rzecznika Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Łącznie w woj. śląskim jest 26 zakażonych pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Trwa relacja na żywo >>> Koronawirus w Polsce. Armagedon na granicach. 30 godzin oczekiwania, ludzie z dziećmi bez wody [RELACJA NA ŻYWO]

Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany