Koronawirus na Śląsku. Kolejne wesele ogniskiem zarazy! Połowa gości z wynikiem pozytywnym

2020-08-04 17:05 Rafał Strzelec
Koronawirus na weselu. Połowa gości zakażona koronawirusem
Autor: pixabay.com

Fatalne wiadomości docierają z Pszczyny. Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki połowa z 80 gości, którzy uczestniczyli w weselu w okolicach tego miasta, ma koronawirusa. Na kwarantannie przebywają również uczestnicy innego wesela, jakie odbywało się także w powiecie pszczyńskim.

Koronawirus na Śląsku. Wesela ogniskami zakażenia!

Połowa z 80 gości uczestniczących kilkanaście dni temu w uroczystościach weselnych w okolicach Pszczyny, ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. - Do tej pory służby sanitarne wykryły 40 zakażeń wśród uczestników wesela, które odbyło się kilkanaście dni temu w powiecie pszczyńskim, a w którym uczestniczyło 80 gości. Wszyscy biesiadnicy są pod nadzorem sanepidu - informuje Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Zakażone są osoby z województw śląskiego, łódzkiego i małopolskiego i z Niemiec.

To już druga taka impreza weselna na Śląsku, na której doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Wcześniej ujawniono zakażenia wśród osób, które brały udział w zabawie zorganizowanej na 140 gości. Wiadomo, że tam również przebywały osoby z krajów sąsiednich, czyli Czech i Niemiec. Koronawirusa wykryto również u weselników z Gorzyc. Na tamtejszej imprezie bawiło się 100 osób, spośród których u 18 wykryto koronawirusa. Wśród nich była para młoda.

Jak informuje wojewódzki sanepid na Śląsku odnotowano od początku epidemii 16 940 przypadków zakażenia koronawirusem. Już ponad 14,2 tys osób wyzdrowiało. Z kolei 394 pacjentów przegrało walkę z chorobą.

ESKA Summer City - Stadion Śląski 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.